روش تهیه تن ماهی خانگی

طرز تهیه تن ماهی خانگی نی نی سایت طرز تهیه تن ماهی در شیشه فیلم طرز تهیه تن ماهی در خانه

تن ماهی خانگی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و اصیل است که بین مردمان ایران طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله روش تهیه تن ماهی خانگی در ادامه با آقا خسرو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ماهی هوور ۴۰۰ گرم
روغن زیتون ⅓ لیوان
آب ½ لیوان
آب لیمو ترش تازه ۱ عدد
فلفل سبز ۱ عدد
نمک و فلفل قرمز به مقدار کافی

روش تهیه تن ماهی خانگی

مرحله اول

برای تهیه تن ماهی خانگی خوشمزه در ابتدای کار ماهی های هوور را می شوییم، سپس به همراه آب، روغن زیتون، آب لیمو ترش تازه، فلفل سبز و مقداری نمک و فلفل قرمز درون زودپز می ریزیم و درب آنرا می بندیم.

مرحله دوم

حالا زودپز را روی حرارت ملایم گذاشته و اجازه می دهیم ماهی هوور به مدت ۳۰ دقیقه درون زودپز کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان درب زودپز را باز کرده و پوست ماهی را به راحتی از آن جدا می کنیم.

مرحله سوم

لازم به ذکر است بدانید پوست ماهی هوور را می توانید قبل از پخت جدا کرده، سپس آنرا درون زودپز قرار دهید‌. اما برای سهولت کار می توانید پوست ماهی را پس از به خوبی پخته شدن به راحتی جدا کنید.

مرحله چهارم

پس از گذشت ۳۰ دقیقه درب زودپز را باز کرده و زمانی که آب درون زودپز کاملا کشیده نشده بود، اجازه می دهیم زودپز روی حرارت بماند تا آب اضافی کاملا تبخیر شود، سپس ماهی درون روغن به خوبی سرخ شود.

مرحله پنجم

زمانی که ماهی کمی سرخ شد، آنرا با کفگیر کمی می کوبیم تا بافت آن باز شده و لایه لایه شود. در نهایت تن ماهی خانگی را به همراه شوید پلو، سالاد شیرازی و سیب‌ زمینی سرخ‌ کرده سرو می کنیم. نوش جان.