۱۰ شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک اقتباسی از آثار استیون کینگ

۱۰ شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک اقتباسی از آثار استیون کینگ

استیون کینگ در طول فعالیت طولانی و پربار خود به عنوان یک نویسنده‌ درخشان و در قید حیات، سال‌ها خوانندگان زیادی را در سرتاسر جهان سرگرم کرده است. کینگ که از او به عنوان «سلطان وحشت» یاد می‌شود، خالق برخی از معروف‌ترین داستان‌های ترسناک و فانتزی است و بسیاری از آثار او حتی برای فیلم و سریال اقتباس شده‌اند. با توجه به تعداد زیادی از داستان‌های او که در نمایشگرهای بزرگ و کوچک دیده شدند، آنتاگونیست‌های به‌یادماندنی کینگ بیشتر از هر شخصیتی در داستان‌هایش در کانون توجه قرار گرفته‌اند. این آنتاگونیست‌های ماندگار، برخی از معروف‌ترین و ترسناک‌ترین شخصیت‌های شرور سینما را بوجود آوردند. در این مطلب ده شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک اقتباسی از آثار کینگ را نام بردیم.

  • ۸ فیلم ترسناک که در آن‌ها شخصیت اصلی به موجودی شرور تبدیل می‌شود

۱۰. مارگارت وایت در فیلم «کری» (Carrie)

مارگارت وایت در فیلم «کری»

مارگارت وایت (با بازی پایپر لوری) یک متعصب مذهبی و سلطه‌گر بود که نسبت به کسانی که او آن‌ها را گناهکار می‌دانست، نفرت منحصربه‌فردی داشت. تعصب و خشم او در نهایت منجر به رابطه بدش با دختر نوجوانش به نام کری (با بازی سیسی اسپیسک) شد که توانایی‌های فراطبیعی مثل قدرت جابجایی اجسام از راه دور را داشت.

مارگارت به عنوان یک زن خداترس، تلاش کرد تا محیطی کاملا مذهبی را در خانه خود حاکم کند. او تنها به این دلیل که اطرافیانش به افکار پوسیده و اعتقادات او توجهی نمی‌کردند، شخصیت قضاوت‌گری پیدا کرده بود. تربیت اشتباه او به عنوان یک مادر در نهایت منجر به مرگش شد، چون کری پس از اینکه مارگارت به او حمله و ادعا کرد که قدرتش نتیجه جادوگری بوده است مجبور شد مادرش را برای دفاع از خود بکشد.

کتاب دختری که تام گوردن را دوست داشت اثر استیون کینگ نشر نون

کتاب دختری که تام گوردن را دوست داشت اثر استیون کینگ نشر نون

۳۱ %

۸۹,۰۰۰
۶۱,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

۹. کرت بارلو در فیلم «سیلمز لات» (Salem’s Lot)

کرت بارلو در فیلم «سالمز لات»

خون‌آشام صد ساله، کرت بارلو (با بازی رجی نالدر)، نیروی شیطانی محض بود که شهر کوچک سیلمزلات را به وحشت انداخت و مصمم بود ساکنان شهر را به اعضای ارتش مرده خود تبدیل کند. وقتی که قربانیان بارلو شروع به انباشته شدن کردند، بر عهده نویسنده بن میرز (با بازی دیوید سول) و طرفدار داستان‌های ترسناک مارک پتری (با بازی لنس کروین) بود که به جشن خونین خون‌آشام پایان دهند.

با چشمان زرد ترسناک، دندان‌های نیش بلند، و ظاهری نحیف و بیمارگونه، این خون‌آشام وحشتناک بدون شک یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های داستان‌های استیون کینگ بود، چرا که حضور ترسناک و فراطبیعی‌اش آن هم با زمان کوتاهی روی صفحه نمایش، هنوز در خاطر مخاطبان مانده است.

کتاب سیلمزلات اثر استیون کینگ نشر آذرباد

کتاب سیلمزلات اثر استیون کینگ نشر آذرباد

مشاهده کالا

۸. کریستین در فیلم «کریستین» (Christine)

کریستین در فیلم «کریستین»

این پلیموث فیوری فراطبیعی مدل ۱۹۵۸ با اختیار کامل میل به کشتن کسانی داشت که به او یا صاحبش آرنی کانینگهام (با بازی کیت گوردون) آسیب می‌رساندند.

کریستین با توانایی تحمل ضربات زیاد و حتی بازسازی قطعات مکانیکی، به یکی از ۱۰ شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک اقتباسی از داستان‌های کینگ تبدیل شد. اگرچه کریستین در نهایت توسط دوست آرنی، دنیس (با بازی جان استاکول) نابود شد، همچنان ثابت کرد که یک شرور حیله‌گر در فیلم‌های ترسناک است که سرسختانه حاضر است تا پای مرگ مبارزه کند.

کتاب تلفن همراه اثر استیون کینگ

کتاب تلفن همراه اثر استیون کینگ

۲۵۰,۰۰۰ تومان
مشاهده و خرید

۷. کوجو در فیلم «کوجو» (Cujo)

کوجو در فیلم «کوجو»

این سگ قاتل و معروف مطمئنا نمی‌توانست بهترین دوست انسان باشد. این سگ مهربان از نژاد سنت برنارد پس از اینکه توسط خفاش آلوده به هاری گاز گرفته شد شروع به ایجاد وحشت در جامعه خود کرد و به هر کسی که می‌رسید حمله می‌کرد. در نهایت او پس از خراب شدن ماشین صاحبش در ملک شخصی‌شان، به مادر فقیر و پسرش حمله کرد.

کوجو که دشمنی ترسناک بود، به خوبی مخاطبان را می‌ترساند، چرا که او نقطه مقابل همنشینان پشمالوی شیرین و دوست‌داشتنی است که سگ‌ها به آن‌ها معروف شده‌اند.

کتاب عروج اثر استیون کینگ انتشارات شمشاد

کتاب عروج اثر استیون کینگ انتشارات شمشاد

۳ %

۱۹,۵۰۰
۱۹,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

۶. رندال فلگ در سریال کوتاه «غرفه» (The Stand)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک رندال فلگ در سریال کوتاه «غرفه»

یکی از ۱۰ شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک اقتباسی از  آثار کینگ، رندال فلگ (با بازی جمی شریدان)، جادوگری جاودانه و شیطانی بود که می‌خواست از قدرت‌های تاریک خود برای نابودی تمدن استفاده کند. در طول وقایع سریال کوتاه «غرفه»، او از قدرت و نفوذ خود برای رهبری فرقه شیطانی استفاده می‌کند.

فلگ که اغلب با عنوان «مرد تاریکی» شناخته می‌شود، تبدیل به تکراری‌ترین شخصیت شرور آثار کینگ شده است و در چندین داستان با نام‌های مختلف و تصویرهای متفاوت ظاهر می‌شود. با این حال، او همیشه همان اهداف اشاعه شر و شرارت را حفظ می‌کند. متیو مک‌کانهی حتی در فیلم «برج تاریک» (The Dark Tower) نقش او را بازی کرد. با این حال، در این سریال کوتاه، فلگ در نهایت توسط قدرت خداوند قبل از اینکه بتواند بر جهان حکومت کند شکست می‌خورد.

کتاب جادوگر و گوی شیشه ای اثر استیون کینگ انتشارات افراز

کتاب جادوگر و گوی شیشه ای اثر استیون کینگ انتشارات افراز

مشاهده کالا

۵. واردن ساموئل نورتون در فیلم «رستگاری در شاوشنک» (The Shawshank Redemption)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک واردن ساموئل نورتون در فیلم «رستگاری در شاوشنک»

واردن نورتون (با بازی باب گانتون) به عنوان مدیر سرسخت زندان شاوشنک، که با نظم و انضباط و این اعتقاد که هر مردی می‌تواند از طریق خداوند رستگاری پیدا کند، حکومت می‌کرد. با این حال، از موقعیت خود و کار اجباری برای ثروتمند شدن استفاده می‌کرد و در اعماق وجودش شخصیتی تاریک، فاسد و حریص داشت.

نورتون یک جنایتکار و مسئول مجازات جنایتکاران بود و تمام تلاش خود را کرد تا اعمال خود را مخفی نگه دارد. با کمک فرمانده دوم به همان اندازه بدخواهش، کاپیتان هادلی (با بازی کلنسی براون)، حاضر بودند هر کسی را که می‌تواند تهدیدی بالقوه برای نقشه‌هایشان باشد، ارعاب و زندانی کنند و حتی به قتل برسانند. با این حال، در پایان، جنایات واقعی نورتون برای همه فاش شد، و او پس از اینکه توسط اندی دوفرسن (با بازی تیم رابینز) محکوم فراری باهوشی مغلوب شد، به مجازات رسید.

کتاب سوار بر گلوله اثر استیون کینگ نشر کتاب پارسه

کتاب سوار بر گلوله اثر استیون کینگ نشر کتاب پارسه

۸۵,۰۰۰ تومان
مشاهده و خرید

۴. خانم کارمودی در فیلم «مه» (The Mist)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک خانم کارمودی در فیلم «مه»

وقتی که هیولاهای وحشتناک و عجیب از بعد دیگری به شهر کوچک مین فرود آمدند، گروهی از مردم شهر امیدوار بودند که با پناه گرفتن در یک سوپرمارکت از این مصیبت فرار کنند. متاسفانه، برخی از بازماندگان به زودی متوجه شدند که بزرگ‌ترین تهدید برای بقای آن‌ها خانم کارمودی (با بازی مارسیا گی هاردن)، یک متعصب مذهبی بود که از ترس حاکم بر موقعیت استفاده می‌کرد تا همه چیز را کنترل و هر کسی را که کافر می‌داند قربانی کند.

خانم کارمودی، مثل مارگرت وایت از فیلم «کری»، زنی به شدت قضاوت‌گر و پارانوئید بود. او معتقد بود که هیولاهای خارج از سوپرمارکت توسط خدا به عنوان مجازات گناهان بشریت فرستاده شده‌اند و خود را متقاعد کرد که او تنها کسی است که می‌تواند مردم را از این مجازات نجات دهد. با افزایش قدرت و نفوذ او، اعتمادبه‌نفسش هم افزایش یافت تا اینکه در نهایت قبل از اینکه بتواند یک کودک بی‌گناه را قربانی کند، کشته شد.

کتاب جعبه دکمه ای گوئندی اثر استیون کینگ و ریچارد چیزمار نشر خوب

کتاب جعبه دکمه ای گوئندی اثر استیون کینگ و ریچارد چیزمار نشر خوب

۲ %

۲۹,۰۰۰
۲۸,۴۰۰ تومان

مشاهده و خرید

۳. آنی ویلکس در فیلم «میزری» (Misery)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک آنی ویلکس در فیلم «میزری»

آنی ویلکس (با بازی کتی بیتس) یک پرستار بازنشسته آشفته با زمینه‌ی فراوان برای تبدیل شدن به یک قاتل بود که علاقه شدیدی نسبت به نویسنده مشهور پل شلدون (با بازی جیمز کان) داشت. پس از اینکه شلدون را پس از یک تصادف رانندگی مجروح و تنها پیدا کرد، آنی نویسنده را در خانه‌اش بستری و از او مراقبت کرد. اما شلدون به زودی متوجه شد که آنی قصد ندارد اجازه دهد او خانه‌اش را ترک کند.

بازی برنده اسکار کتی بیتس در نقش آنی، هر بار که روی پرده ظاهر می‌شود، احساس تنش و تعلیق را به وجود می‌آورد، چون او نمونه‌ای کامل از علاقه افراطی نسبت به یک طرفدار را در این فیلم به تصویر می‌کشد. شکنجه و زندانی شدن شلدون یکی از آزاردهنده‌ترین لحظات داستان‌های کینگ است.

کتاب امیدهای جاودان بهاری اثر استیون کینگ

کتاب امیدهای جاودان بهاری اثر استیون کینگ

مشاهده کالا

۲. جک تورنس در فیلم «درخشش» (The Shining)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک جک تورنس در فیلم «درخشش»

جک تورنس (با بازی جک نیکلسون) نویسنده‌ای بود که خانواده خود را به یک هتل کوهستانی متروک آورد تا سرایدار آن شود و زمانی آرام برای نوشتن رمان خود پیدا کند. با این حال، با گذشت زمان، و اجبار ارواح شیطانی او دچار یک فروپاشی روانی شد و برای قتل همسر و پسرش تلاش کرد.

جک قبل از رسیدن به هتل بهترین مرد خانواده نبود چون سابقه سو استفاده خانوادگی داشت و خشم فروخورده و اعتیاد سابق به الکل به نیروی محرکه‌ای تبدیل شد که او را در مسیر قاتل شدن هدایت کرد. او در نهایت در کشتن خانواده‌اش شکست خورد، چون آن‌ها موفق به فرار از هتل شدند و او در سرما یخ زد و مرد.

کتاب فصول گوناگون 4 اثر استیون کینگ

کتاب فصول گوناگون ۴ اثر استیون کینگ

مشاهده کالا

۱. پنی‌وایز در فیلم «آن» (It)

شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک پنی‌وایز در فیلم «آن»

پنی وایز یا همان دلقک رقاص، یک هیولای ماورایی بود که تغییر شکل می‌داد و عمدتا خود را به شکل یک دلقک سیرک درمی‌آورد تا قربانیان خود را بترساند و از ترس آن‌ها تغذیه کند.

پنی وایز با بازی تیم کری افسانه‌ای در سریال کوتاه سال ۱۹۹۰ و سپس بازیگر سوئدی بیل اسکارشگورد در اقتباس سینمایی ۲۰۱۷، تبدیل به نماد ژانر وحشت و بهترین شخصیت شرور فیلم‌های ترسناک شده است. این شخصیت در طول سال‌ها باعث ایجاد ترس در بین طرفداران آثار کینگ شده و در ترس بسیاری از افراد از دلقک نقش اساسی داشته است. به طور کلی، خاطره‌انگیز بودن و طبیعت شیطانی پنی‌وایز، او را به یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های شرور آثار استیون کینگ تبدیل کرده است.

کتاب تاریکی مطلق اثر استیون کینگ

کتاب تاریکی مطلق اثر استیون کینگ

مشاهده کالا

منبع: collider

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو