گرگ جوسویاک، مدیر ارشد اپل: هرگز از کلمه «متاورس» استفاده نخواهم کرد

اپل روی دنیای مجازی خودش کار می‌کند و می‌خواهد در آتیه یک هدست واقعیت ترکیبی روانه بازار کند. حتی رویکرد اپل در قبال این دنیای مجازی مورد انتقاد مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ قرار گرفته. اما حالا معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل، «گرگ جوسویاک» در مصاحبه‌ای گفته که هرگز از کلمه «متاورس» استفاده نخواهد کرد.

جوسویاک به همراه «کریگ فدریگی»، معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل در رویداد تکنولوژی زنده وال استریت ژورنال، با یکی از خبرنگاران این رسانه به نام «جوانا استرن» مصاحبه داشتند. در بخشی از این مصاحبه، استرن از مدیران اپل درباره هدست آتیه این کمپانی سوالی می‌پرسد که البته یک کلمه هم اطلاعاتی درباره این محصول گفته نمی‌شود.

مدیر ارشد اپل از کلمه متاورس استفاده نمی‌کند

در ادامه استرن از مدیران می‌خواهد عبارت «متاورس ….» را تکمیل کنند که جوسویاک سریعا پاسخ می‌دهد: «کلمه‌ای که هرگز از آن استفاده نخواهم کرد.» اپل همواره از صحبت درباره محصولات آتیه‌اش خودداری می‌کند و این‌بار هم شاهد چنین موضوعی هستیم. با این حال ظاهرا پاسخ جوسویاک نوعی تمسخر متا به حساب می‌آید؛ شرکتی که بخاطر تمرکز روی متاورس نامش را از فیسبوک به متا تغییر داد.

گرگ جوسویاک اپل متاورس

در حالی که اپل هنوز محصولی برای دنیای مجازی معرفی نکرده، متا به سرمایه‌گذاری سنگین در دنیای متاورس ادامه می‌دهد که این رویکرد حتی صدای سرمایه‌گذاران این شرکت را درآورده است.

گفته جوسویاک ظاهرا در راستای گفته مدیرعامل اپل قرار می‌گیرد. تیم کوک چند وقت پیش گفته بود که یک فرد معمولی اصلا نمی‌داند متاورس چیست. کوک همچنین به این موضوع اشاره کرده بود که نباید انسان را به بردن تمام زندگی‌شان به دنیای مجازی تشویق کرد و به چنین کاری اعتقادی ندارد.

چند روز پس از حرف‌های تیم کوک، مارک زاکربرگ از متاورس به عنوان یک پلتفرم باز نام برد، یعنی دقیقا رویکردی متضاد با اپل. به باور زاکربرگ، رویکرد اپل می‌تواند به خسارت رقبا و همچنین مشتریان تمام شود. متا تا به امروز برای ساختن پلتفرم متاورس خود با چندین شرکت از جمله مایکروسافت همکاری کرده است. با این حال اپل به احتمال زیاد هدست آتیه‌اش را محدود به اکوسیستم خود خواهد کرد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو