کاربردهای مختلف لاک ناخن که نمی‌دانستید

کاربردهای مختلف لاک ناخن که نمی‌دانستید

کاربردهای مختلف لاک ناخن که نمی‌دانستید

لاک ناخن انواع زیادی از رنگ‌ها را دارد در حالی که برای زیباسازی دست زنان ابداع شده است، می‌توانید از آن به روش‌های دیگری نیز استفاده کنید. اگر فردی کنجکاو هستید که دوست دارد بیشتر محصولاتی که در خانه دارید را بسازید، استفاده متناوب موارد زیر برای لاک ناخن، قطعا مورد علاقه شماست!

لاک ناخن چندین کاربرد دارد که بسیار متفاوت با کاربرد آن در آرایشگری است، در این مقاله، چندین روش جایگزین برای استفاده از لاک ناخن که زندگی را بسیار آسان‌تر می‌کند، لیست خواهیم کرد.

از بین بردن زگیل!

اگر زگیل‌های سرسختی دارید که به راحتی از بین نمی‌روند، بهتره از لاک ناخن برای از بین بردن آن استفاده کنید! برای این کار فقط باید روی قسمت زگیل مقداری لاک ناخن بزنید و بعد از تکرار این روش به مدت یک هفته شاهد از بین رفتن زگیل باشید! البته باید به یاد داشته باشید که دوباره از این لاک ناخن استفاده نکنید زیرا ممکنه ویروس‌های زگیل وارد بطری لاک ناخن شده باشند!

مشاهده محصولات لاک ناخن

بستن پاکت نامه‌ها

از آنجا که خیلی بهداشتی نیست تا پاکت‌ها را با بزاق دهان ببندید، بهتر است از یک چسب استفاده کنید. با این حال، ممکن است چسب در دسترس نباشد، بنابراین می‌توانید فقط از لاک ناخن استفاده کنید. فقط آن از لبه پاکت بیرون نزند، یک لحظه آن را فشار دهید تا اینکه به طور کامل مهر و موم شود.

ماندگاری بیشتر برچسب‌ها

اگر غذای خود را در محفظه‌های برچسب دار در کمد یا فریزر نگه می‌دارید، لاک ناخن تمیز می‌تواند به حفاظت از برچسب‌ها در برابر رطوبت و دماهای شدید کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لایه لاک ناخن تمیز روی برچسب‌ها بزنید. دراین روش، مجبور نیستید به نوار پلاستیکی متوسل شوید و قادر خواهید بود برچسب‌ها را در شرایط کامل حفظ کنید

تعمیر کردن بند کفش فرسوده

اگر فرصت کافی برای خرید یک بند کفش تازه و جدید را ندارید می‌تونید با استفاده از لاک ناخن بند کفش فرسوده شده را تعمیر کنید. برای این کار باید مقداری از لاک ناخن رو به انتهای بند کفش بزنید و کمی بند کفش را بپیچانید و اجازه بدید تا لاک ناخن خشک شود. به همین راحتی دوباره می‌توانید از بند کفش قدیمی خودتان استفاده کنید.

محکم کردن دوخت دکمه‌ها

برای محکم شدن دکمه لباس‌ها هم می‌توانید از لاک ناخن استفاده کنید. یک لایه از لاک ناخن کمک می‌کند تا نخ استفاده شده برای دوخت دکمه‌ها محکم شده و دیرتر از بین برود.

پوشاندن خراش ماشین‌ها

لاک ناخن می‌تواند هر گونه خراش روی اتومبیل را بپوشاند. فقط مطمئن شوید که هم رنگ اتومبیل شماست. مقداری از لاک را تا زمانی که متوجه شوید خراش به طور کامل پوشیده شده است، بمالید. این یک جایگزین ساده و ارزان برای خراش‌های سطحی است.

مشاهده محصولات آرایش ناخن

نخ کردن سوزن

همه افراد به اندازه کافی چابک نیستند که سوزن را در اولین بار نخ کنند، بنابراین برخی از آن‌ها به حقه‌هایی متوسل می‌شوند. می‌توانید از لاک ناخن تمیز برای نخ کردن سوزن استفاده کنید. فقط باید مقداری از این نخ را لاک بزنید سفت می‌شود و راحت از سوزن عبور می‌کند.

رنگ کردن کلید با رنگهای مختلف ناخن

اگر یک مشت کلید در دسته کلید دارید و اغلب نمی‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید، می‌توانید از لاک ناخن استفاده کنید. کلید را بردارید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. لاک بردارید و یک لایه روی کلید بزنید. از کشیدن لاک روی دندانه‌های کلید اجتناب کنید.

ضد آب کردن کبریت

اگر نگران خیس شدن کبریت در سفر و یا پیک نیک هستید، سر کبریت را در لاک فرو کنید تا رطوبت و آب به آن آسیب نرساند.

جلوگیری از کاهش درخشش دکمه‌های مرواریدی

دکمه‌های مرواریدی را کاملا با لاک بپوشانید تا درخشش خود را از دست ندهند.

محافظت قوطی‌های فلزی در مقابل زنگ زدگی

قوطی‌های فلزی در محیط مرطوب زنگ می‌زنند. برای جلوگیری از این فرآیند می‌توانید سطح داخل قوطی و اطراف درب آن را با لاک ناخن بپوشانید.

مصرف کمتر نمک

چند سوراخ نمک پاش را با لاک بپوشانید تا نمک کمتری از آن خارج شود.

بازگشت به لیست

قدیمی تر
درمان خانگی رفع کک و مک : بخش چهارم