چرا جایگزینی کارت سوخت با کارت بانکی هنوز به نتیجه نرسیده است؟

طرح جایگزینی کارت سوخت با کارت بانکی، یکی از جدی‌ترین پروژه‌های مربوط به حوزه بنزین طی مدت اخیر است. با این حال پروژه یاد شده هنوز به مراحل جدی نرسیده است. در این زمینه مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که انجام این کار و حذف کارت سوخت زمان‌بر خواهد بود. در سوی دیگر مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مقاومت شرکت پخش را عامل اصلی به نتیجه نرسیدن این طرح می‌داند.

مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده تهران در جریان یک توییت، این موضوع را رسانه‌ای کرد. او نوشت: «دوهفته قبل، در جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی، بحث انتقال سهمیه بنزین از کارت‌های سوخت به کارت‌های بانکی مبتنی بر کد ملی و بدون تغییر قیمت مطرح شد و مورد اجماع نسبی قرار گرفت. مقاومت‌هایی از درون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد که عمدتاً ناشی از تعارض منافع است.»

واکنش مجری طرح جایگزینی کارت سوخت با کارت بانکی به اظهارات نماینده مجلس

علی‌اکبر نژادعلی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پس از آن به گفته‌های نماینده مجلس واکنش نشان داد. او طی گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار کرد: برای جایگزینی کارت‌های بانکی به‌جای کارت هوشمند بنزین و گازوئیل اقداماتی انجام شده است و به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

طرح جایگزینی کارت سوخت با عابر بانک افراد به صورت آزمایشی در یکی از جایگاه‌های سوخت اجرایی شده است. به گفته نژادعلی، دو راهکار برای این طرح وجود داشته است که هر دو راهکار در دستور کار این سازمان قرار دارند. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این سازمان قصد داشته است تا پس از پایان پروژه مطالعاتی، اطلاع رسانی در این خصوص را انجام دهد.

بنابر اظهارات نژادعلی، استفاده از کارت بانکی در جایگاه‌های سوخت به معنای حذف کامل کارت سوخت نیست. زمان دقیق اجرای طرح جایگزینی کارت سوخت با کارت بانکی هنوز مشخص نیست و به نظر می‌رسد این کار زمان‌بر باشد. انتظار می‌رود تا این طرح رویه مشابهی با تخصیص سوخت به تاکسی‌های اینترنتی را در پیش بگیرد. تاکسی‌های اینترنتی براساس پیمایش ماهانه خود، مبلغ مابه‌التفاوت سوخت را در کارت بانکی خود دریافت می‌کنند. نکته جالب در خصوص طرح جایگزینی کارت سوخت، عدم استفاده از نظر عموم است. به راحتی و با توزیع یک پرسش‌نامه کوتاه در جایگاه‌های سوخت، می‌توان نظر عموم را در مورد طرح جایگزینی کارت سوخت با کارت بانکی جویا شد. بدیهی است که اگر طرحی مورد اقبال عموم نباشد، اجرای آن با شکست مواجه خواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو