پودر دکلره چیست؟

پودر دکلره چیست؟

پودر دکلره چیست؟

دکلره واژه‌ای است که خیلی از خانم‌ها با شنیدن آن یاد خاطرات بدی می‌افتند. هر کسی که موهای خود را رنگ کرده است از آرایشگر خود شنیده که برای اینکه موهای شما به این رنگ درآید، حتما باید دکلره کنید. ما در این مطلب می‌خواهیم همه چیز را درباره دکلره برای شما بازگو کنیم.

دکلره چیست؟

دکلره پودری است که با آن می‌توان مو‌های بدن و سر را بی‌رنگ و یا کم رنگ کرد. این مهم نیست که موهای کدام قسمت از بدن باشد، اما بیشتر این ماده را برای بی رنگ کردن موهای سر به کار می‌برند. البته با کرم دکلره یا دکوکرم هم می‌توان موهای بدن را به راحتی بی رنگ کرد.

دکلره از مواد پراُکسید ساخته شده، که این مواد می‌تواند سبب بی رنگ کردن موها شوند. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که دکلره باید در کنار اکسیدان استفاده شود، چنانچه دکلره را با آب مخلوط کنید، دکلره فعال نخواهد گردید پس برای دکلره کردن احتیاج به خرید اکسیدان هم دارید.

مشاهده محصولات آرایشی

پودر دکلره خوب چه خصوصیاتی دارد؟

پودر دکلره خوب نباید گاز داشته باشد

پودر دکلره خوب نباید پس از ترکیب با اکسیدان کف کند

معرفی انواع پودر دکلره

پودر دکلره دارای پنج نوع مختلف می‌باشد:

  • آبی
  • سفید
  • بنفش
  • سبز
  • خاکستری

پودر دکلره آبی

یکی از قوی‌ترین انواع پودر دکلره، دکلره آبی است زیرا حاوی مقادیر زیادی آمونیاک می‌باشد. به یاد داشته باشید تا زمانی که پودر دکلره با اکسیدان ترکیب نشود، تاثیری بر روشن کردن موها نخواهد داشت.

پودر دکلره سفید

پودر دکلره سفید نسبت به آبی از آمونیاک کمتری برخوردار است و به موها ضرر کمتری وارد می‌کند. چنانچه موهای شما بسیار شکننده و ضعیف است، می‌توانید برای بی رنگ کردن آن‌ها از پودر دکلره سفید استفاده کنید. با استفاده از پودر دکلره سفید دیگر نگران سوختن موهای خود نخواهید بود.

پودر دکلره بنفش

پودر دکلره بنفش نسبت به دو نوع قبلی کاملا بی‌خطر می‌باشد و فاقد آمونیاک است و خاصیت ضد زردی دارد. از دیگر ویژگی‌های پودر دکلره بنفش این است که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن موها را بی‌رنگ کند. اگر جزو خانم‌هایی می‌باشید که نگران نارنجی شدن موهای خود هستید، انتخاب پودر دکلره بنفش بهترین گزینه است.

مشاهده محصولات بهداشتی

پودر دکلره سبز

پودر دکلره سبز فاقد آمونیاک می‌باشد و خاصیت ضد قرمزی دارد. اگر رنگ قبلی موی شما شرابی یا مسی بوده و می‌خواهید آن را به پایه برسانید به طوری که کاملا بی‌رنگ شود، می‌توانید از پودر دکلره سبز کمک بگیرید.

پودر دکلره خاکستری

ماده اصلی تشکیل دهنده پودر دکلره خاکستری کربن می‌باشد. استفاده از این نوع پودر دکلره ممکن است کمی زمانبرتر نسبت به سه نوع قبلی باشد. خاصیت خوب این پودر این است که باعث سوزش سر نمی‌شود.

مضرات دکلره

خیلی از افرادی که برای رنگ کردن موهای خود از پودر دکلره استفاده می‌کنند، مضرات استفاده از دکلره را نمی‌دانند. متاسفانه این ماده سفید رنگ، باعث نازک شدن ریشه مو و ریزش آن نیز می‌شود. پراکسید موجود در پودر دکلره به همراه ماده آمونیاکی که در اکسیدان موجود است، می‌تواند موها را در خود حل کند؛ از آنجا که موها از ماده‌ای به نام کراتین ساخته شده‌اند، قادر به حل کردن مواد نیز خواهد بود. در صورتی که مواد در مدت زمان زیادی بر روی سر بماند، باعث نازک شدن و کم حجم شدن موها  شده که به این حالت، سوختن مو با دکلره گویند.

اما برای اجتناب از این مشکل، شما باید یک روش درست به هنگام استفاده از این ترکیب، روی موهای خود انتخاب کنید.