وحشت رئیس هولدینگ پژو سیتروئن، فیات کرایسلر از پیشرفت عجیب خودروسازان چینی

رقابت در اکثر مواقع تولیدکنندگان را به توسعه محصولات بهتر و کنترل قیمت‌ها برای جذب مشتریان بیشتر وادار می‌کند. بااین‌حال «کارلوس تاوارس»، مدیرعامل استلانتیس (هولدینگ پژو سیتروئن، فیات کرایسلر) از افزایش عرضه خودروهای چینی در اروپا ابراز نگرانی کرده است. خودروسازان چینی به‌خصوص در حوزه ساخت و عرضه خودروهای الکتریکی، تاکنون بسیار موفق بوده‌اند.

او نگران است که صنعت خودروی خود در قاره کهن را برای یک جنگ تمام‌عیار با برندهای چینی آماده کند؛ چون هزینه‌های تولید در چین بسیار کمتر است. خودروهای چینی صادرشده از پرجمعیت‌ترین کشور جهان به‌طور قابل‌توجهی از خودروهای مونتاژشده در کارخانه‌های اروپایی ارزان‌تر هستند.

رئیس شرکت تأمین‌کننده قطعات فورویا به‌تازگی شرکت هلا را تصاحب کرده است. او می‌گوید خودروسازان چینی به‌طور معمول می‌توانند یک مدل برقی را با ۱۰,۵۰۰ دلار هزینه کمتر نسبت به یک برند اروپایی بسازند. «پاتریک کولر»، مدیر اجرایی فورویا در CES 2023 در لاس‌وگاس گفت این اختلاف هزینه برای اروپا بدتر از ایالات متحده است، چون خودروهای چینی در آنجا باید عوارض واردات بالایی را بپردازند.

خودروهای چینی در برابر خودروهای اروپایی

کارلوس تاوارس، رئیس استلانتیس در گفت‌وگو با اتوموتیو نیوز اروپا در مورد خودروهای چینی گفت:

«مقررات در اروپا تضمین می‌کند که خودروهای برقی ساخته‌شده در اروپا حدود ۴۰ درصد گران‌تر از خودروهای چینی مشابه باشند. اگر اتحادیه اروپا وضعیت فعلی را تغییر ندهد، صنعت خودروی این منطقه نیز به سرنوشتی مشابه صنعت پنل خورشیدی اروپا دچار خواهد شد. این یک سناریوی بسیار غم‌انگیز است که باید از وقوع آن جلوگیری شود.»

تاوارس راه‌حلی برای مبارزه با امثال سایک، بی‌وای‌دی و جیلی دارد. به گفته او، صنعتی‌سازی مجدد اروپا با بازگرداندن ظرفیت تولید ازدست‌رفته، هزینه‌ها را کاهش داده و باعث می‌شود خودروهای اروپایی قیمت رقابتی‌تری در برابر خودروهای چینی داشته باشند. او همچنین معتقد است که سیاست تجاری متفاوت برای حمایت از تولید خودروهای اروپایی راه‌حل مناسبی خواهد بود.

اگر تصمیمات درستی در این زمینه گرفته نشود، تاوارس پیش‌بینی می‌کند که کاهش تولید خودرو و انتقال تولید به مناطقی که هزینه‌ها در آنجا کم‌تر است، به‌طور اجتناب‌ناپذیری منجر به اتخاذ تصمیمات ناخوشایند در اروپا خواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو