واردات یک خودروی خارجی، به‌عنوان پاداش فوتبالیست‌ها؛ فراری‌های جدید در راهند؟

تیم ملی فوتبال هفته گذشته پس از 2 باخت و یک برد، از جام‌جهانی 2022 قطر خداحافظی کرد. اما این حضور ناموفق با یک پاداش ویژه همراه بود که از زمان صعود به جام‌جهانی به‌جا مانده و قبل آخرین بازی تیم ملی در جام‌جهانی با تیم آمریکا به اطلاع ملی‌پوشان فوتبال رسانده شد. مجوزی که ظاهراً از امکان واردات خودرو با پرداخت تعرفه حکایت دارد. با این حال، امکان دارد که انعطافی در مورد مشخصات فنی خودروهای مذکور در نظر گرفته شده باشد که به نوعی یک استثنا قانونی خاص در جهت تشویق فوتبالیست‌ها به‌حساب می‌آید که دیگر مجبور نیستند از خودروهای داخلی استفاده کنند! از طرف دیگر اعطای چنین مجوزی در دولت دهم مشمول سابقه بوده است که در یکی از مشهورترین موارد، به وارد‌شدن یک دستگاه فراری ۴۵۸ ایتالیا براساس مجوز حمید سوریان (کشتی‌گیر رشته فرنگی) منجر شد. اتفاقی که بعید نیست این‌بار نیز توسط اعضای تیم فوتبال تکرار شود.

واردات یک خودروی خارجی، به‌عنوان پاداش فوتبالیست‌ها؛ فراری‌های جدید در راهند؟

بازیکنان تیم فوتبال پس از صعودشان به جام‌جهانی قطر درخواست‌هایی برای در نظر گرفتن پاداش ویژه را داشتند و بعد از اینکه نسبت به این درخواست بی‌توجهی شد، نسبت به این موضوع اعتراض کردند که واکنش چندانی را نیز در پی نداشت. اما طی روزهای اخیر خبر رسیده است که یک روز قبل از بازی ایران و آمریکا پاداش مذکور به‌عنوان انگیزه‌ای برای غلبه بر آمریکا در قالب اعطای مجوز واردات یک دستگاه خودرو اعطا شده است.

با وجود عدم صعود تیم فوتبال از مرحله گروهی جام‌جهانی با دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا، وعده داده‌شده به بازیکنان انجام شد و آن‌ها نامه ورود یک خودروی خارجی را دریافت کردند که البته باید در چارچوب قوانین و با پرداخت مالیات و حق گمرک این کار را انجام بدهند.

این دومین‌بار است که بازیکنان تیم ملی فوتبال مجوز ورود یک دستگاه خودروی خارجی به ایران را دریافت کردند و پیش از این هم یک‌بار برای صعود به جام‌جهانی ۲۰۱۴، شاگردان کی‌روش چنین پاداش ویژه‌ای گرفته بودند.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو