هوش مصنوعی ترسناک‌تر می‌شود: تغییر عکس در چند ثانیه با کشیدن عناصر مختلف [تماشا کنید]

توانایی ابزارهای هوش مصنوعی برای تغییر تصاویر همچنان در حال رشد است. امروز گزارش‌هایی از یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده که در آن به فناوری هوش مصنوعی جدیدی اشاره شده که با کمک آن می‌توان عناصر موجود در یک تصویر را به سادگی و با کشیدن آن‌ها به اطراف تغییر داد.

هرچند در نگاه اول، توضیحات ارائه شده در این گزارش شاید چندان هیجان‌انگیز به‌نظر نرسند، اما ویدیوهایی که از آن به اشتراک گذاشته شده و در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید، به‌خوبی نشان می‌دهند که این فناوری شگفت‌انگیز چگونه کار می‌کند.

تغییر عکس در چند ثانیه با هوش مصنوعی

همانطور که در ویدیو بالا قابل مشاهده است، با وجود این فناوری نه‌تنها می‌توانید ابعاد عناصر موجود در تصویر مانند خودرو را تغییر دهید، بلکه با یک کلید و کشیدن ساده می‌توانید اخم افراد را به لبخند تبدیل کنید!

نکته قابل‌توجه دیگر که باعث می‌شود این مدل هوش مصنوعی که هنوز در مرحله مقاله تحقیقاتی قرار دارد جذابیت زیادی داشته باشد، رابط کاربری آن است که از طریق آن می‌توانید تصویر خود را براساس پارامترهای مختلفی تغییر دهید و تنظیم کند. هرچند در حال حاضر نیز مدل‌های زیادی وجود دارند که براساس توضیحات کاربران می‌توانند تصاویر را ایجاد کنند، اما اکثر این روش‌ها فاقد انعطاف‌پذیری و دقت هستند.

هوش مصنوعی ترسناک‌تر می‌شود: تغییر عکس در چند ثانیه با کشیدن عناصر مختلف [تماشا کنید]

محققان این مدل که DragGAN نام دارد توضیح می‌دهند:

«رویکرد ما می‌تواند محتواهای غیرقابل دسترس مانند دندان‌های داخل دهان یک شیر را نیز متصور شود و می‌تواند اجسام را براساس سختی آن‌ها تغییر شکل دهد، مانند خم کردن پاهای یک اسب.»

البته این مدل در حال حاضر فقط یک نسخه آزمایشی است و باید ارزیابی‌های کاملی روی آن انجام شود.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو