زنگ‌خطر آتش سوزی به مالکان کیا اسپورتیج موجود در ایران

شرکت کیا برای تعداد قابل توجهی از تولیدات خود به خاطر احتمال حریق فراخوان صادر کرد. این فراخوان که ظاهرا در عایق‌بندی نامناسب ماژول الکترونیکی کنترل‌کننده هیدرولیک (HECU) ریشه دارد، شامل 71,704 دستگاه کیا اسپورتیج مدل 2008 و 2009 می‌شود، این مدل به تعداد قابل توجهی به ایران نیز وارد شده است و به نظر می رسد مدل های موجود در کشورمان نیز می توانند مشمول این فراخوان باشند، از این رو مالکین بهتر است به بررسی این قطعه در اتومبیل خود بپردازند.

کیا پیش‌بینی می‌کند تنها یک درصد از مدل‌های مشمول فراخوان دارای عیب باشند، با وجود این، کره‌ای‌ها تاکید دارند تا زمان رفع نقص، مالکین مدل‌های مشمول خودروهای خود را بیرون از پارکینگ و در فضای آزاد پارک کنند تا از بروز هر گونه حادثه ناگوار، پیشگیری شود.

زنگ‌خطر آتش سوزی به مالکان کیا اسپورتیج موجود در ایران

دومین فراخوان برای کیا اسپورتیج مدل 2008 و 2009

نکته عجیب اینکه دومین بار است کیا برای این مدل از اسپورتیج فراخوان صادر می‌کند. پیشتر و در سال 2016 نیز این شرکت برای اسپورتیج مدل 2008 و 2009 فراخوان صادر کرده بود. در آن مقطع کیا به خاطر نشت آب و احتمال ایجاد اتصال کوتاه از یکی از مجاری، فراخوان داده بود. این عیب در موارد حاد می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود.

نگاهی به داده‌های موجود نشان می‌دهد حداقل 15 دستگاه کیا اسپورتیج مشمول فراخوان سال 2016، دستخوش ذوب شدگی و صدمات مرتبط با حرارت بالا شده‌اند. همچنین 8 دستگاه اسپورتیج دیگر آتش گرفته‌اند. خوشبختانه در این حوادث، کسی گزند‌ای ندیده و هیچ فردی جان خود را از دست نداده است.

زنگ‌خطر آتش سوزی به مالکان کیا اسپورتیج موجود در ایران

کیا می‌گوید مهندسان این شرکت در اواسط آگوست امسال به وجود عیب در اسپورتیج مدل 2008 و 2009 پی برده‌اند. آنها هنگام بررسی دقیق خودروی یکی از مشتریان متوجه شده‌اند عایق HECU آن دارای عیب است.

تا تاریخ 2 سپتامبر کیا 15 گزارش دیگر از وجود صدمات ناشی از حرارت در ماژول الکترونیکی کنترل‌کننده هیدرولیک چند دستگاه اسپورتیج قدیمی دریافت می‌کند. پس از این گزارش‌ها، کره‌ای‌ها تحقیقاتی را برای کشف علت اصلی شروع کرده‌اند، اما تا به این تاریخ نتوانسته‌اند آن را پیدا کنند. در هر حال تحقیقات کیا برای کشف علت اصلی کماکان ادامه دارد.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، این مدل از کیا اسپورتیج در کشور ما نیز حضور دارد و همچون سایر فراخوان‌های بین‌المللی مشخص نیست مالکان مدل‌های مشمول چگونه باید خدمات لازم را دریافت کنند، اما جالب است بدانید که آتش سوزی برخی از مدلهای کیا در ایران نیز طی سالهای اخیر اتفاق افتاده است.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو