نگاه نسبتا نزدیک به لامبورگینی روئلتو در نمایشگاه شانگهای 2023

بازار چین حالا تبدیل به بزرگترین بازار خودرو جهان شده است و به سبب تعداد زیاد افراد ثروتمند و میلیونر نیز حالا بازار چین برای خودروسازان بزرگ جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. از همین رو شاید بتوان تصمیم لامبورگینی برای معرفی مهمترین محصولش در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 را کاملا توجیه پذیر قلمداد کرد. لامبورگینی روئلتو که اولین مدل هیبریدی تولید انبوه این کمپانی با موتور V12 محسوب می شود و گام بلند این شرکت خوشنام ایتالیایی برای سازگاری با قوانین جدید محیط زیست به حساب می آید.

در ویدیو زیر می توانید جزییات بیشتری از غرفه لامبورگینی در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 را مشاهده کنید.

این ابرخودروی لامبورگینی اکنون از پیشرانه V12‌ شش و نیم لیتری به‌همراه سه موتور برقی بهره می‌برد. خوشبختانه پاک بودن باعث نشده است که لامبورگینی قید استفاده از موتورهای 12 سیلندر را بزند و این مسئله برای علاقمندان دنیای خودرو خوشحال‌کننده خواهد بود. این موتور دیگر توربوشارژر ندارد و به‌تنهایی 813 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. دو موتور از سه موتور برقی خودرو روی محور جلو قرار گرفته‌اند و موتور سوم نیز پشت جعبه‌دنده قرار دارد. پکیج باتری‌های لامبورگینی رولتو کوچک هستند و تنها 3.8 کیلووات-ساعت ظرفیت دارند. بنابراین برد ابرخودرو هیبریدی لامبورگینی در حالت تمام برقی تنها 6 مایل یا 9.5 کیلومتر است.

این چهار پیشرانه در کنار یکدیگر به‌طور دقیق 1000.7 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. برای انتقال قدرت در لامبورگینی رولتو نیز از گیربکس هشت‌سرعته دوکلاچه استفاده شده است. لامبورگینی رولتو یک خودروی چهار چرخ محرک است و قدرت به تمامی چرخ‌های آن ارسال می‌شود. 13 حالت رانندگی برای رولتو در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها حالت رانندگی تمام برقی خواهد بود. بنابر گرفته لامبورگینی، رولتو نخستین ابرخودروی این شرکت به‌حساب می‌آید که ساختار جلویی آن به‌طور کامل از فیبر کربن ساخته شده است.

بلوبانک اسپانسر ویژه آقا خسرو در نمایشگاه شانگهای | بانک ولی دوست‌داشتنی

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو