نگاهی به هوندا سی‌جی‌۱۲۵ در هند؛ نسخه اصلی این موتور نوستالژیک چقدر قیمت دارد؟

هوندا سی‌جی‌۱۲۵ طرح ماندگار و جذابی در دنیای موتورسیکلت‌ها است که سابقه آن به حدود 4 دهه پیش باز می‌گردد. کپی‌های این موتور سال‌ها است که در ایران عرضه می‌شوند و سهم بالایی از بازار موتورسیکلت دارند. با این حال کمی دورتر در جنوب شرق آسیا، هوندا سی‌جی‌۱۲۵ اصلی در عرضه است که در نخسه پایه تنها 40 میلیون تومان قیمت دارد، رقمی که با قیمت کپی های ایرانی- چینی این موتور در کشورمان قابل رقابت است.

تولیدکنندگان این موتور نوستالژیک برای کاستن از کهولت سن آن، نسخه اسپشیال این موتور را با طرح آبی و سفید و قطعات مشکی رنگ تولید کرده‌اند. این ترکیب رنگ باعث شده است تا هوندا سی‌جی‌ ۱۲۵ تولید هند شبیه به موتورسیکلت‌های دهه 1950 میلادی به نظر برسد.

نگاهی به هوندا سی‌جی‌۱۲۵ در هند؛ نسخه اصلی این موتور نوستالژیک چقدر قیمت دارد؟

سیستم تعلیق هوندا سی‌جی‌ ۱۲۵ در جلو از نوع تلسکوپی و در عقب از نوع فنر دوگانه با بالشتک است. قاب موتور نیز از فولاد سبک ساخته می‌شود. ترمزهای هوندا سی‌جی‌۱۲۵ همچنان از نوع کاسه‌ای هستند و وزن این موتور حدود 113 کیلوگرم است.

مشخصات پیشرانه سی‌جی‌۱۲۵

پیشرانه هوندا سی‌جی‌۱۲۵ از نوع تک سیلندر با حجم 125 سی سی است که حداکثر 9.92 اسب بخار قدرت و 9.5 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه‌ هم‌اکنون به سیستم تزریق سوخت الکترونیکی مجهز شده است. هوندا سی‌جی‌ ۱۲۵ با هر لیتر بنزین حدود 55 کیلومتر را می‌پیماید و ظرفیت مخزن سوخت آن نیز 8.2 لیتر است. چرخ جلو این موتور رینگ 18 اینچ و چرخ عقب آن رینگ 17 اینچی دارد.

هوندا سی‌جی‌۱۲۵ یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین موتورسیکلت‌های حال حاضر بازار جهانی است. سادگی آن به این موتور اجازه می‌دهد تا به راحتی قابل تعمیر باشد. قیمت پایین هوندا سی‌جی‌ ۱۲۵ نیز موجب شده است تا مشتریان بسیاری بتوانند این خودرو را خریداری کنند.

نگاهی به هوندا سی‌جی‌۱۲۵ در هند؛ نسخه اصلی این موتور نوستالژیک چقدر قیمت دارد؟

نکته جالب در خصوص هوندا سی‌جی‌۱۲۵، عدم عرضه آن تا هند است. در حقیقت تا همین اواخر این موتور ارزان‌قیمت نتوانسته بود به بازار هند راه پیدا کند. این موتور در قالب دو تیپ استاندارد و مخصوص (اسپشیال) به بازار هند عرضه می‌شود. قیمت و مشخصات این موتور را در قالب جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

جدول مشخصات و قیمت هوندا سی‌جی‌۱۲۵ در بازار هند:

مدل 2023
حجم پیشرانه 125 سی سی
حداکثر قدرت 9.92 اسب بخار
استاندارد آلایندگی BS6
وزن 113 کیلوگرم
رنگ‌های قابل عرضه قرمز و آبی
قیمت نسخه استاندارد 74,000 روپیه (40 میلیون تومان)
قیمت نسخه اسپشیال 77,000 روپیه (42 میلیون تومان)

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو