نسل جدید مک بوک ایر احتمالاً در نیمه دوم 2023 با تراشه 3 نانومتری M3 از راه می‌رسد

در حالی که اپل به‌تازگی از تراشه‌های M2 پرو و مکس رونمایی کرده است، گزارشی تازه می‌گوید در نیمه دوم سال جاری میلادی باید منتظر معرفی نسل جدید مک بوک ایر با چیپ 3 نانومتری باشیم؛ تراشه‌ای که احتمالاً M3 با عملکرد و بهره‌وری بالاتر نسبت به چیپ‌های 5 نانومتری خواهد بود.

طبق گزارش دیجی‌تایمز، زنجیره تأمین اپل روی مک‌بوک ایر مقرون‌به‌صرفه‌تر تمرکز کرده است:

«تمرکز زنجیره تأمین روی مک بوک ایر مقرون‌به‌صرفه‌تر افزایش یافته است؛ محصولی که انتظار می‌رود در نیمه دوم 2023 به‌روزرسانی شود و احتمالاً تراشه 3 نانومتری خواهد داشت.»

دیجی‌تایمز اطلاعات بیشتری درباره مک‌بوک ایر جدید یا زمان دقیق معرفی این محصول منتشر نکرده و تنها از تمرکز زنجیره تأمین روی این محصول براساس گفته منابع آگاه صنعتی خبر داده است.

تراشه‌های 3 نانومتری در راه مک‌بوک‌های اپل

در حالی که جدیدترین تراشه‌های اپل همچنان با لیتوگرافی 5 نانومتری ساخته شده‌اند، امسال باید منتظر ورود چیپ‌های 3 نانومتری به محصولات اپل باشیم؛ چرا که TSMC از اواخر دسامبر 2022 شروع به تولید انبوه این چیپ‌ها کرده است. انتظار می‌رود نسل جدید مک بوک ایر در کنار مدل‌های پرو آیفون 15، اولین دستگاه‌های اپل با چیپ‌های 3 نانومتری باشند.

نسل جدید مک بوک ایر
مک بوک ایر M2

چند روز پیش یکی از تحلیلگران مطرح اپل یعنی مینگ-چی کو مدعی شد که نسل بعدی مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی در سال 2024 با تراشه‌های 3 نانومتری M3 پرو و مکس از راه می‌رسند. با توجه به اینکه نسل کنونی این محصولات در اوایل 2023 معرفی شدند و اینکه پیش از معرفی نسل جدید مدل‌های پرو و مکس تراشه‌های اپل شاهد رونمایی از نسخه استاندارد آن در مک‌بوک ایر هستیم، احتمال معرفی تراشه M3 همراه با نسل جدید مک بوک ایر در نیمه دوم 2023 وجود دارد.

با وجود تمام این گفته‌ها، نمی‌توان به گزارش اخیر به‌طور کامل اعتماد کرد؛ چرا که دیجی‌تایمز در گذشته گفته بود که مدل 2023 مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی با تأخیر معرفی می‌شود، اما چنین اتفاقی رخ نداد. بنابراین شاید گزارش اخیر هم صحت نداشته باشد.

درنهایت باید گفت که یکی از تحلیلگران دنیای نمایشگرها به نام راس یانگ در گذشته مدعی شده بود که در نیمه دوم 2023 با مک‌بوک ایر 15 اینچی روبه‌رو می‎‌شویم، بنابراین این احتمال هم وجود دارد که در این بازه زمانی، دو مک‌بوک ایر با چیپ M3 معرفی شوند.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو