نام جدید بازی فیفا (FIFA) چیست؟

پس از سه دهه درخشش بازی فیفا (FIFA) و پستی و بلندی آن و به نتیجه نرسیدن مذاکرات مالی بین کمیته مرکزی سازماندهی و نظارت فیفا و شرکت الکترونیک آرتز (EA)، کمپانی EA تصمیم گرفت تا از نسخه فیفا 24 (FIFA 24) نام این بازی را تغییر دهد. دقیقا تصمیمی مشابه با شرکت کونامی (Konami) و تغییر نام بازی پی اس (PES) به ای فوتبال پی اس (Efootball PES)؛ چنین چیزی بیشتر از اینکه برای شرکت الکترونیک آرتز اسپورت (EA Sports) دارای مزایا باشد، قطعا ضرر و زیان دارد. لازم به ذکر است که نام جدید این اثر سی ساله، از نسخه فیفا 24 (FIFA 24 سابق) به EA Sports FC تغییر کرده است.
همانطور که گفته شد، چنین تصمیمی بدون شک دارای تبعاتی خواهد بود که در ادامه قصد داریم به جزئیات آن بپردازیم.

اگر علاقمند هستید تا بدانید که تغییر نام فیفا به EA Sports FC چه تاثیراتی روی کمپانی EA و جامعه گیمر خواهد داشت، لطفا تا انتها همراه سایت آقا خسرو باشید.

تغییر نام بازی فیفا (FIFA) به ای اِی اسپورت اف سی (EA Sports FC) چه تبعاتی خواهد داشت؟

بدون شک بزرگ ترین تبعاتی که برای الکترونیک آرتز (EA) به دنبال خواهد داشت، در بحث برندینگ و تبلیغاتی است. سه دهه اصلا چیز قابل شوخی و کمی نیست. به طور مثال زمانی که کنار زمین فوتبال، خیابان ها و تابلوهای تبلیغاتی نام فیفا (به صورت خالی با پسوند شماره) قرار می گرفت، همه می دانستند که این درباره چیست، اما حالا با نام جدید EA Sports FC همه چیز تغییر خواهد کرد و بدون شک از لحاظ مالی و سایر مسائل نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

همچنین این کمپانی سالانه چیزی بالغ بر 150 میلیون یورو از فدراسیون بین المللی فیفا دریافت می کرد. این مبلغ چیزی فارغ از فروش های کم نظیر و تبلیغاتی این کمپانی به شمار می رفت. در واقع آنها الان مبلغ بسیار سنگین و تاثیرگذاری را از دست داده اند و برای جبران آن باید به فکر ایده و سبک جدیدی در تبلیغات باشند که قطعا چنین چیزی چند سال طول خواهد کشید، به هر حال نام بازی پس از 30 سال تغییر کرده است.

 

 

 

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه آقا خسرو دنبال کنید!

نظر شما راجع به تغییر نام بازی فیفا (FIFA) به ای اِی اسپورت اف سی (EA Sports FC) چیست و فکر می کنید چه تاثیرات منفی و مثبتی روی کمپانی الکترونیک آرتز (EA) بگذارد؟
لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: آقا خسرو

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو