مهم‌ترین موضوع در بازار سرمایه نقدشوندگی است

مهم‌ترین موضوع در بازار سرمایه نقدشوندگی است

به گزارش آقا خسرو، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص تداوم رشد شاخص‌های بورس اظهار کرد: بازار باید مسیری منطقی داشته باشد، به نظر ما اکنون مسیر بازار درست است؛ صف‌های خرید آنچنانی نداریم و سهم در حال معامله است؛ همچنین مهم‌ترین موضوع در بازار سرمایه نقدشوندگی است و پول در صنایع مختلف گردش می‌کند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بنیادین شرکت‌ها و سودآوری شرکت‌ها تحلیل‌گران بررسی می‌کنند و سهم‌های مختلف را انتخاب می‌کنند، افزود: اکنون شرایط متعادل است؛ خیلی نباید برخورد‌های هیجانی داشته باشیم البته ما توصیه‌هایی برای سهامداران ارائه کردیم که باید از رفتار‌های هیجانی پرهیز کرد، تک سهم نشویم و منابعی که نیاز مبرم داریم وارد بازار نکنیم. در این صورت بازار می‌تواند روند منطقی داشته باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری که اکنون نیز نقش بسیار خوبی در بازار دارند را به شدت توصیه کرد.

وی درباره برخی اظهارنظر‌ها مبنی بر اینکه رشد شاخص بورس ناشی از افزایش نرخ دلار است، گفت: متغیر‌های مختلفی بر بازار اثر دارد؛ یکی از متغیر‌های مهم بحث دلار است و فقط دلار نیست، سودآوری شرکت‌ها نیز افزایش پیدا کرده است؛ تولید شرکت‌ها، قیمت‌های جهانی و… همه موثر است. یکی از مولفه‌ها ارز و به نحوی افزایش فروش صادراتی شرکت‌ها است که روی سهام شرکت‌ها تاثیر می‌گذارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راهکار‌هایی برای جلوگیری از کاهش شاخص بورس با ارزان شدن دلار توضیح داد: سودآوری و فروش شرکت‌ها با ارزی که در کوچه، خیابان و سایت‌ها می‌بینیم، نیست بلکه فروش شرکت‌ها با قیمت‌های رسمی ارز است، دولت تلاش می‌کند نرخ ارز در بازار آزاد را پایین بیاورد لذا کاهش قیمت ارز به قیمت‌های رسمی که شرکت‌ها در حال فروش هستند، اثر آنچنانی بر بازار سرمایه ندارد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو