معرفی WatchThis.dev؛ به کمک هوش مصنوعی فیلم و سریال مورد علاقه‌تان را پیدا کنید

سرویس چت‌بات ChatGPT، در طی ماه‌های اخیر توانسته است توجه بسیار زیادی را به سوی خود جلب کند و بسیاری از توسعه‌دهندگان هم از این محصول شرکت OpenAI به منظور ایجاد ابزارهای جانبی استفاده کرده‌اند. سایت WatchThis.dev هم یکی از همین نمونه‌ها است که می‌تواند با استفاده از چت‌بات مذکور، اقدام به معرفی فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی توسط هوش مصنوعی به کاربران می‌کند و نحوه استفاده از آن در مطلب پیش‌رو توضیح داده شده است.

چگونه از سرویس WatchThis.dev استفاده کنیم؟

برای دسترسی به امکانات سایت WatchThis.dev نیاز به ساخت حساب کاربری نخواهید داشت و تنها کافی است تا مستقیماً آدرس آن را در مرورگر کامپیوتر، موبایل یا تبلت خود وارد کنید. صفحه اصلی این سایت از سه بخش تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها برای رسیدن به نتیجه‌ای دقیق‌تر استفاده می‌شوند.اولین قسمت که یک منوی کشویی است؛ برای انتخاب نوع محتوا کاربرد دارد و شامل سه گزینه TV Show و Movie در کنار No Preference می‌شود. اگر قصد دریافت پیشنهادات تنها از میان فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی را دارید، تنها دو گزینه اول را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت به سراغ گزینه سوم بروید تا هیچ‌گونه محدودیتی برای پیشنهاد عناوین به شما در نظر گرفته نشود.

معرفی فیلم

در مرحله بعدی باید به سراغ انتخاب ژانر(های) مورد علاقه خود بروید. وب سایت Watchthis.dev بیش از ۵۰ ژانر را ارائه می‌کند و کاربران می‌توانند با انتخاب ژانرهای منتخب خود، فیلم‌های نزدیک به سلیقه خود را پیدا کنند. البته دقت داشته باشید که بهتر است ژانرهای نزدیک به هم را انتخاب کنید تا نتیجه مطلوب‌تری را دریافت نمایید. همچنین می‌توانید هیچ‌کدام از ژانرهای نمایش داده شده را هم انتخاب نکنید و از کادر توضیحات برای توصیف فیلم مورد نظر بهره بگیرید.

معرفی فیلم

در نهایت یک کادر در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که در آن می‌توانید توضیحات بیشتری درباره فیلم مورد انتظار خود وارد کنید. برای مثال می‌توانید به هوش مصنوعی بگویید اقدام به معرفی فیلم روی یک شبکه استریم خاص کند یا مجموعه تلویزیونی پیشنهادی چند فصل داشته باشد. از این بخش می‌توانید برای وارد کردن آثار دلخواه خود و یافتن سایر عناوین نزدیک به آن‌ها هم بهره بگیرید. در مثال پایین حتی ذکر شده است که نمره فیلم در IMDB باید حداقل ۷ یا بالاتر باشد. در نهایت برای ایجاد لیست روی کلید Curate My List در پایین صفحه کلیک کنید.

معرفی فیلم

همانطور که در مثال بالا مشاهده کردید، از هوش مصنوعی خواسته شد تا فیلم‌هایی مشابه با «آقای نوبادی» و «مرثیه‌ای بر یک رویا» را که نمره آن‌ها در IMDB از حد مشخصی بالاتر است، برای ما نمایش دهد. در ادامه شاهد معرفی ۵ فیلم خواهیم بود که اغلب آن‌ها شباهت زیادی به عناوین ذکر شده دارند. در میان فیلم‌های پیشنهاد شده، «درخشش ابدی یک ذهن پاک» به دو فیلم قبلی، نزدیک‌تر است. همچنین تقریباً‌ تمامی آن‌ها پایین چندان خوشی ندارند.

معرفی فیلم

اگر می‌خواهید فیلم‌های جدیدی در لیست قرار بگیرند، تنها کافی است تا دوباره روی گزینه Curate My List کلیک کنید. البته معمولاً لیست جدید دارای دو الی سه عنوان تکراری خواهد بود و در بعضی موارد هم اگر توصیف دقیقی از آنچه می‌خواهید داشته باشید، همیشه به نتیجه یکسانی خواهید رسید.

با دستکاری دستورات وارد شده در کادر توضیحات می‌توانید نتایج کاملاً متفاوتی را دریافت کنید. همچنین امکان انتخاب بازیگران، کارگردان، تاریخ انتشار و موارد گوناگون دیگر هم در دسترس شما قرار خواهد داشت. در تصویر پایین می‌توانید مشاهده کنید که از هوش مصنوعی خواسته شده تا در کنار در نظر گرفتن نمره IMDB، امتیاز راتن تومیتوز آن‌ها را هم در قسمت توضیحات فیلم ذکر کند.

معرفی فیلم

در پایان باید ذکر کنیم که ایده سایت‌های معرفی فیلم چندان جدید نیست و عناوین محبوبی مثلل Flick Metrix از سال‌های دور تاکنون در اختیار علاقه‌مندان قرار داشته‌اند؛ اما بهره‌گیری WatchThis.dev از هوش مصنوعی ChatGPT موجب شده است تا انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد و کاربران راحت‌تر بتوانند فیلم مورد انتظار خود را در آن توصیف کنند.

شایان ذکر است که چت‌بات ChatGPT می‌تواند به صورت مستقیم هم برای معرفی فیلم و سریال‌های تلویزیونی مورد استفاده قرار بگیرد. هرچه جزئیات بیشتری در اختیار آن قرار دهید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. همچنین تعداد فیلم‌های معرفی شده توسط آن محدود به ۵ عدد نخواهد بود و کاربران می‌توانند تعداد عناوین دلخواه را تنظیم نمایند.

معرفی فیلم

سؤالات متداول درباره سرویس معرفی فیلم WatchThis.dev

وب سایت WatchThis.dev چه کاربردی دارد؟

کاربران می‌توانند از وب سایت WatchThis.dev به منظور یافتن فیلم‌های مشابه با عناوین مورد علاقه خود استفاده نمایند.

چه فیلترهایی در سایت WatchThis.dev قابل انتخاب است؟

سرویس WatchThis می‌تواند اقدام به معرفی و فیلم سریال براساس ژانر، بازیگران، نمرات یا جوایز کسب شده و… نماید؛ تنها کافی است تا در کادر توضیحات، موارد مورد نظر خود را ذکر کنید.

بهترین گزینه‌های مشابه با WatchThis.dev کدام سایت‌ها هستند؟

وب سایت FlickMetrix.com در کنار سرویس‌های امتیازدهی مثل IMDB و Letterboxd می‌توانند محل خوبی برای یافتن فیلم‌های مشابه به هم باشند.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو