مشخصات دوربین اصلی و سلفی گلکسی S23 اولترا فاش شد

درحالی‌که تقریباً حدود یک هفته تا رونمایی رسمی از سری گلکسی S23 زمان باقی مانده، حالا گزارشی منتشر شده است که نشان می‌دهد سامسونگ همه سنسورهای دوربین S23 اولترا، به‌جز دو مورد را نسبت به پارسال تغییر داده و در بخش دوربین سلفی تصمیمی عجیب گرفته است.

براساس گزارش SamMobile، اسکرین‌شاتی از یک اپلیکیشن تحلیل سخت‌افزار در گلکسی S23 اولترا منتشر شده که نشان می‌دهد سامسونگ همه سنسورهای دوربین این گوشی در جلو و عقب را عوض کرده است. البته دو سنسور تله‌فوتوی این گوشی همچنان همان سنسورهای IMX754 سونی هستند که در نسل قبل هم استفاده شده بودند.

مدل اولترا امسال در بخش سلفی از یک سنسور 12 مگاپیکسلی با پارت نامبر S5K3LU استفاده می‌کند. این سنسور باید ایزوسل 3LU باشد که هنوز معرفی نشده است. غول فناوری کره جنوبی پارسال از سنسور 40 مگاپیکسلی ایزوسل اسلیم GH1 با پارت نامبر S5KGH1 استفاده کرده بود. با‌این‌حال، در شایعات گفته شده است که S23 اولترا می‌تواند میدان دید عریض‌تری داشته باشد.

مشخصات دوربین‌های گلکسی S22 اولترا
مشخصات دوربین‌های گلکسی S23 اولترا

دوربین سلفی گلکسی S23 اولترا بهتر شده است؟

در نگاه اول، این کاهش مگاپیکسل احتمالاً به‌عنوان یک حرکت رو‌به‌عقب تشخیص داده می‌شود، اما S22 اولترا به‌خاطر استفاده از سنسور بزرگ‌تر از تکنیک ادغام پیکسل استفاده می‌کرد. حالا S23 اولترا می‌تواند واقعاً تصاویر 10 مگاپیکسلی ارائه کند. اگر خوش‌شانس باشیم، دوربین سلفی این گوشی پیکسل‌های بزرگ‌تری خواهد داشت تا دقیق‌تر نور را گردآوری کند و کمتر به ادغام پیکسل نیاز داشته باشد.

دوربین سلفی S23 اولترا همچنین احتمالاً از فیلمبرداری 4K با سرعت 30 فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند و از قابلیتی پیشرفته‌تر برای تشخیص لبه سوژه‌ها در حالت پرتره برخوردار خواهد شد.

دیگر تغییرات سنسورهای سامسونگ شامل استفاده از سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP2 به‌عنوان سنسور اصلی و 12 مگاپیکسلی IMX564 به‌عنوان سنسور فوق‌عریض خواهد بود. با این تغییرات انتظار می‌رود که دوربین گلکسی S23 اولترا به یکی از بهترین دوربین‌های اکوسیستم اندروید در سال 2023 تبدیل شود.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو