فناوری جدید ایمپلنت به کاربران اجازه می‌دهد آیفون و آیپد را با مغز کنترل کنند

اپل از ماضی به دلیل ارائه ویژگی‌های دسترسی پیشرو در پلتفرم‌های خود برای کاربران، مورد تحسین قرار گرفته است. علاوه بر خود اپل که در این زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی انجام می‌دهد، شرکت‌ها و محققان دیگری نیز وجود دارند که روش‌های نوآورانه جدیدی برای استفاده از آیفون و آیپد ایجاد می‌کنند. حالا گزارش‌هایی درباره یک ایمپلنت جدید منتشر شده که هم اکنون مراحل آزمایش بالینی خود را طی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا از مغز و افکار خود برای کنترل آیفون یا آیپد استفاده کنند.

طبق گزارش 9to5Mac، شرکت مستقر در نیویورک Synchron در حال کار روی فناوری ایمپلنت مغزی است که به بیماران اجازه می‌دهد آیفون یا آیپد خود را با استفاده از مغزشان کنترل کنند.

فناوری جدید ایمپلنت به کاربران اجازه می‌دهد آیفون و آیپد را با مغز کنترل کنند

بر اساس این گزارش، Synchron در حال آزمایش این فناوری که «Synchron Transfer» نام گرفته، با شش بیمار است که با انجام جراحی، ایمپلنت آن را در مغز خود کاشته‌اند. همچنین Synchron اولین شرکتی محسوب می‌شود که تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای «اجرای آزمایش‌های بالینی روی ایمپلنت مغزی رایانه‌ای» را دریافت کرده است.

«تام آکسلی»، بنیانگذار و مدیرعامل Synchron، درباره این فناوری توضیح داد:

«مجموعه‌ای از حسگرهای ساخته شده توسط Synchron به نام «Stentrode» از طریق یک رگ خونی در یک روش که تا حدودی تهاجمی است به بالای مغز وارد می‌شود. سپس با استفاده از Synchron Transfer از قفسه سینه بیمار به صورت بی‌سیم کنترل می‌شود.»

آکسلی همچنین توضیح داد که مهارت‌های مورد احتیاج برای کاشت Stentrode معمولی هستند و این سطح از سادگی، نکته اصلی فناوری شرکت محسوب می‌شود.

کنترل آیپد با ایمپلنت مغزی

فناوری جدید ایمپلنت به کاربران اجازه می‌دهد آیفون و آیپد را با مغز کنترل کنند

در حال حاضر یک بیمار از Synchron Transfer با دستگاه اپل استفاده می‌کند: رادنی گورهام، فروشنده بازنشسته نرم‌افزار در ملبورن، استرالیا که این دستگاه را در بیمارستان سلطنتی ملبورن به روش جراحی در مغزش کاشته است.

گورهام از اسکلروز جانبی آمیوتروفیک رنج می‌برد، یک بیماری ناتوان کننده نورون‌های حرکتی که بیشتر به نام ALS یا بیماری لو گهریگ شناخته می‌شود. او فقط از آیپد خود به عنوان راه ارتباط با دیگران استفاده می‌کند و Synchron Transfer با تبدیل افکارش به عملیات روی نمایشگر آیپد، به او کمک می‌کند. گزارش توضیح می‌دهد وقتی بیمار «به ضربه زدن به پایش فکر می‌کند، آیپد آن را به عنوان ضربه انگشت روی نمایشگر ثبت می‌کند».

تحقیقات انجام شده توسط Synchron هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما این شرکت از رقبا خود بسیار جلوتر است. همچنین خود اپل نیز در حال انجام تحقیقاتی روی فناوری مشابهی است که توسط تیمی از «دانشگاه کارنگی ملون» انجام می‌شود.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو