طرز تهیه پاستا گوشت و ریحان

طرز تهیه پاستا گوشت و ریحان , دستور پخت پاستا گوشت و ریحان

پاستا گوشت و ریحان یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب ایتالیا است که به عنوان یک غذای بین المللی شناخته شده است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا گوشت و ریحان در ادامه با آقا خسرو همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای ۲ نفر
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
پیاز ۱ عددد
پاستا ۱ پیمانه
سیر ۲ حبه
ریحان تازه ۱۰۰ گرم
رب گوجه فرنگی ۱٫۵ قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی ۴ عدد متوسط
خامه صبحانه ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پاستا گوشت و ریحان

مرحله اول

برای تهیه پاستا گوشت و ریحان خوشمزه در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همراه مقداری روغن مایع درون یک تابه مناسب می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت گذاشته و تفت می دهیم.

مرحله دوم

زمانی که پیاز نرم و سبک شد، گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت تغییر رنگ پیدا کند، سپس مقداری نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، اورگانو و پودر آویشن به تابه می‌ افزاییم.

مرحله سوم

حالا به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی ادویه‌ ها گرفته شود، سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و تفت می دهیم تا رب کاملا سرخ شود. در ادامه پوست گوجه فرنگی ها را جدا کرده و پوره می کنیم.

مرحله چهارم

حالا پوره گوجه فرنگی را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا کاملا پخته شود، سپس آب جوش را اضافه کرده و اجازه می دهیم سس بجوشد. در ادامه پاستا را به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم پاستا کاملا بپزد.

مرحله پنجم

زمانی که سس به خورد پاستا رفت تابه را از روی حرارت کنار گذاشته و خامه را به آن می افزاییم، سپس مخلوط می کنیم تا خامه با حرارت پاستا نرم و به خورد آن برود. در نهایت ریحان را خرد کرده و به تابه می‌ افزاییم. نوش جان.