طرز تهیه ناگت میگو

طرز تهیه ناگت میگو , دستور پخت ناگن میگوی خانگی

ناگت میگو یکی از غذاهای خوشمزه بین المللی است که ورژن جنوبی آن طعمی بسیار جذاب دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ناگت میگو در ادامه با آقا خسرو همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای ۴ نفر
میگو ۵۰۰ گرم
گشنیز ۱۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
سیر ۴ حبه
فلفل تند ۱-۲ عدد
پنیر پیتزا ۱ پیمانه
پودر سوخاری ۱ لیوان
نمک، فلفل سیاه و قرمز به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه ناگت میگو

مرحله اول

برای تهیه ناگت میگوی جنوبی در ابتدای کار میگوها را تمیز می کنیم و رگ سیاه پشت بدن‌شان را با یک کارد تیز جدا می کنیم. در ادامه پیاز را پوست می گیریم و به صورت ۴ تکه های درشت خرد می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سیرها را پوست می گیریم، سپس میگوها را به همراه گشنیز، سیر، پیاز، فلفل تند و پنیر پیتزا درون چرخ گوشت می ریزیم و چرخ می کنیم. در ادامه مواد چرخ شده را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

حالا ۲ قاشق از پودر سوخاری را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و فلفل قرمز به مواد اضافه می کنیم و مواد را با قاشق به خوبی ترکیب می کنیم تا بافت شان منسجم و یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله روی کاسه را می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با هم تلفیق شود. پس از گذشت یک ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس پودر سوخاری را درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا یک تابه کوچک و گود روی حرارت قرار می دهیم و حدود ۱ لیوان روغن مایع اضافه می کنیم. حرارت را کم کرده و اجازه می دهیم روغن به خوبی داغ شود، سپس به اندازه گردو از مواد بر می داریم و به صورت گرد شکل می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله مایه ناگت را درون پودر سوخاری می غلطانیم تا کاملا کاور شود، سپس درون روغن داغ می اندازیم و تمام قسمت های آنرا به صورت یکدست سرخ می کنیم. تمام مایه ناگت را به همین صورت سرخ می کنیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه ناگت ها سرخ شدند، آنها را از روغن خارج کرده و روغن اضافی شان را با توری فلزی یا دستمال حوله ای می گیریم. در نهایت ناگت ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.