طرز تهیه سوپ عدس و ماست

طرز تهیه سوپ عدس و ماست , دستور پخت سوپ عدس و ماست

سوپ عدس و ماست یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه است که برای افراد رژیم دار بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ عدس و ماست در ادامه با آقا خسرو همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای ۲ نفر
عدس ۱ استکان
رشته ۱ لیوان
ماست ۲ لیوان
زرده تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۲ قاشق غذاخوری
آب ۱٫۵ لیتر
نمک به مقدار کافی
مواد مورد نیاز روی سوپ
کره ۱ قاشق غذاخوری
نعنا ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه سوپ عدس و ماست

مرحله اول

برای تهیه سوپ عدس و ماست به روش ساده در ابتدای کار عدس را شسته و درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط گذاشته و اجازه می دهیم عدس کاملا پخته و نرم شود.

مرحله دوم

زمانی ک عدس کاملا پخته شد، آنرا درون آبکش ریخته و اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود. حالا یک و نیم لیتر آب درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به نقطه جوش برسد.

مرحله سوم

زمانی که آب جوش آمد رشته را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم کاملا بپزد، سپس عدس پخته شده را به قابلمه اضافه کرده تا به مدت ۲ دقیقه با هم بجوشند. حالا ماست را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

در ادامه آرد را به همراه زرده تخم مرغ به کاسه حاوی ماست اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا یکدست و یکنواخت شود. حالا ۲ تا ۳ ملاقه از سوپ به کاسه حاوی ماست اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه با سرعت العمل بالا مخلوط می کنیم تا ماست نبرد، سپس دمای آن با سوپ تقریبا متعادل شود. حالا مخلوط ماست را به قابلمه اضافه کرده و هم می زنیم تا ماست درون سوپ به خوبی پخش شود.

مرحله ششم

زمانی که سوپ ماست جوش آمد اندازه نمک را تنظیم کرده و اجازه می دهیم سوپ به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشد. توجه داشته باشید سوپ را به صورت مداوم هم بزنید تا ماست بریده بریده نشود و یا ته نگیرد.

مرحله هفتم

در این مرحله کره را درون یک تابه مناسب ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کره کاملا ذوب شود، سپس نعنا را به تابه اضافه کرده و کمی تفت می دهیم. توجه داشته باشید نعنا بر اثر تفت زیاد می سوزد.

مرحله هشتم

زمانی ک سوپ جا افتاد قابلمه را از روی حرارت برداشته و سوپ را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس به دلخواه نعنا داغ را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم یا با نعنا داغ تزیین می کنیم. نوش جان.