طرح پیشنهادی پلیس راهور: اعطای گواهینامه رانندگی طلایی به رانندگان قانونمند

رئیس پلیس راهور فراجا روز گذشته از ارائه پیشنهاد برای رنگ‌بندی گواهینامه‌ رانندگی خبر داد. براساس گفته‌های او، رنگ گواهینامه رانندگان قانون‌مند در ابتدا از سفید به نقره‌ای تغییر خواهد کرد. اگر راننده همچنان بدون تخلف به فعالیت خود ادامه دهد، صاحب گواهینامه رانندگی طلایی خواهد شد.

براساس این پیشنهاد، در آینده نزدیک سه رنگ برای گواهینامه خواهیم داشت که شامل سفید، نقره‌ای و طلایی می‌شود. گواهینامه سفید مخصوص رانندگان عادی است. گواهینامه نقره‌ای به رانندگانی اعطا می‌شود که تخلف ندارند. درنهایت گواهینامه طلایی نیز برای رانندگانی است که برای مدت طولانی، قانون‌مند و بدون تخلف بوده‌اند.

این اقدام پلیس راهور علاوه بر متمایزکردن رانندگان از یکدیگر، به عنوان یک تشویق نیز شناخته می‌شود. برخی رانندگان تشویق می‌شوند تا رانندگی ایمن‌تری داشته باشند و گواهینامه طلایی دریافت کنند. درصورتی‌که مزایایی برای صاحبان گواهینامه رانندگی نقره‌ای و طلایی در نظر گرفته شود، تأثیرگذاری این طرح بازهم افزایش خواهد یافت. از جمله مشوق‌های پیشنهادی می‌توان به تخفیف در طرح ترافیک یا هزینه پارکینگ خودرو اشاره کرد.

پیش از آن‌که بحث گواهینامه رانندگی طلایی مطرح شود، رئیس پلیس راهور از ارائه جایزه برای رانندگان قانونمند در تعطیلات نوروز 1402 خبر داده بود. در این طرح مبلغ دو میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود که بین 100 نفر از رانندگان قانون‌مدار تقسیم می‌شد. علاوه‌براین، سی دستگاه موتورسیکلت برقی نیز به عنوان جایزه دیگر این طرح معرفی شد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو