طراحی ویلا به سبک کلاسیک

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

در این مطلب ویژگی های ویلای کلاسیک شرح داده شده است و به نکات طراحی ویلا به سبک کلاسیک پرداخته شده است.

ویژگی های ویلای کلاسیک چیست؟

کلاسیک، سبکی است که از معماری روم و یونان باستان به جا مانده است که مورد پسند بسیاری از افراد که دنبال شکوه و تجملات هستند مناسب می‌باشد. از طراحی نما تا طراحی ویلا، خواستار استفاده از آن در بنای خود هستند.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

این سبک به دلیل استفاده از مصالح گران‌قیمت مانند سنگ و جزئیات بسیار زیادی که دارد، به عنوان یکی از سبک‌های لوکس ساختمان‌سازی شناخته می‌شود، که شامل تمام ریزفضاها و جزئیات می‌شود و باید در طراحی داخلی، طراحی محوطه، طراحی نما و پلان اجرا شود.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی می‌شود نشان دهنده شکوه آن است که به ساکنین آن احساس قدرت و بزرگی می‌دهد و در زمین‌های بزرگ قابل اجرا می‌باشد. اما یک ویلا که به سبک کلاسیک طراحی شده است باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

1- تزئینات و ظریف کاری: بسیاری از افراد سبک کلاسیک را به واسطه تزئینات فراوان، ظریف‌کاری‌های دستی که در نما به کار رفته می‌شناسند که اجرای آن علاوه بر آنکه به مهارت بالایی نیاز دارد، دستمزد زیادی نیز به همراه خواهد داشت. در واقع به‌کاربردن تزئینات و المان‌های فروان، از بارزترین ویژگی‌های ویلای کلاسیک می‌باشد.

2- تقارن: در پلان و نمای این سبک تقارن دیده می‌شود. ستون‌ها، المان‌ها، تورفتگی‌ و برجستگی‌ها در با حفظ تقارن و تکرار شکوه سبک کلاسیک را به رخ می‌کشانند.

3- مصالح: از دیگر ویژگی های ویلای کلاسیک مصالحی است که در آن استفاده می‌شود که هزینه بالایی دارند، مانند سنگ.

4- سقف‌: در طراحی داخلی ویلای کلاسیک از سقف‌های بلند استفاده می‌شود تا حس عظمت و بزرگی فضا به وجود آید.

5- رنگ: در سبک کلاسیک معمولا از یک متریال و یک رنگ‌ (رنگ‌های خنثی) استفاده می‌شود.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک چه بخش‌هایی در هم آمیخته می‌شود؟

1- نما: نمای ساختمان در این سبک بسیار مهم است. از این رو که نما مشخص کننده سبک برای مخاطب و تماشگران می‌باشد و عظمت و شکوه خود را باید در نما به نمایش بگذارد. در واقع نمای ساختمان نشان دهنده هویت آن است.

2- پلان: در طراحی پلان ویلای کلاسیک باید به تمامی مواردی که جز شاخصه های سبک کلاسیک می‌باشند توجه کرد. از جمله تقارن، نظم و هندسه، ورودی شاخص و دعوت کننده.

3- طراحی داخلی: برای هماهنگی و حفظ هویت ویلا باید طراحی داخلی آن نیز مانند نما براساس سبک انتخابی صورت بگیرد طراحی داخلی سبک کلاسیک همراه با مبلمان چوبی بزرگ، پرده های سلطنتی چند لایه و وسایل های پر زرق و برق می‌باشد که ویژگی مشترک بین همه آن‌ها ظریف کاری و بزرگی است.

4- محوطه سازی: طراحی فضای سبز، آبنما با شکوه و مجلل، آلاچیق و پوشش گیاهی باید از سبک کلاسیک پیروی کنند. در طراحی محوطه ویلای کلاسیک، توجه به کفپوش‌ها، نظم و تکرار المان‌ها، تقارن و… مورد توجه است.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

جمع‌بندی و سخن آخر

طراحی ویلا کلاسیک به دلیل دقت و ظرافتی که نیاز دارد، بسیار مهم است که توسط افراد متخصص انجام گیرد. استفاده از تزئینات، توجه به متریال‌ها، حفظ تقارن و استفاده از سقف‌های بلند از ویژگی های ویلا به سبک کلاسیک می‌باشد که بیانگر شکوه و تجمل گرایی است.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو