سامسونگ از سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP2 با پیشرفته‌ترین قابلیت‌ها رونمایی کرد

سامسونگ سرانجام از سنسور دوربین موبایل قدرتمند ایزوسل HP2 رونمایی کرد. این سنسور احتمالاً در گلکسی S23 اولترا استفاده خواهد شد و سومین سنسور 200 مگاپیکسلی این شرکت است که به ادعای سامسونگ کیفیت تصویر و ویدیوی بالاتری را ارائه می‌کند.

ایزوسل HP2 یک سنسور 1/1.3 اینچی با پیکسل‌های 0.6 میکرونی است. بنابراین از ایزوسل HP1 (با سنسور 1/22 اینچی و پیکسل‌های 0.64 میکرونی) که در سال 2021 معرفی شد، کوچک‌تر است. ولی سامسونگ همچنان ادعا می‌کند که ایزوسل HP2 پیشرفته‌ترین سنسور آن‌هاست چون از فناوری D-VTG بهره می‌برد. این فناوری باعث می‌شود حداکثر ظرفیت شارژ هر پیکسل بیش از 33 درصد بیشتر شود و شاهد بازتولید بهتر رنگ و کاهش نوردهی مفرط باشیم.

مشخصات و ویژگی‌های سنسور ایزوسل HP2 سامسونگ

سنسور جدید سامسونگ از فناوری تتراپیکسل (TetraPixel) استفاده می‌کند که یک فناوری اذعام پیکسل است. این فناوری به HP2 اجازه می‌دهد تا بسته به نور محیط تصاویر 50 مگاپیکسلی با پیکسل‌های 1.2 میکرومتری یا 12.5 مگاپیکسلی با پیکسل‌های 2.4 میکرومتری بگیرد. این فناوری همچنین امکان ضبط ویدیوهای حداکثر 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه و میدان دید وسیع‌تر در حالت 50 مگاپیکسلی را می‌دهد. این یعنی سنسور جدید سامسونگ نسبت به سنسورهای قبلی از پیکسل‌های بزرگ‌تری در حالت 8K استفاده می‌کند.

سامسونگ از سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP2 با پیشرفته‌ترین قابلیت‌ها رونمایی کرد

ایزوسل HP2 به‌لطف Super QPD، در محیط‌های کم‌نور فوکوس خودکار سریع‌تر و قابل اطمینان‌تری دارد. این فناوری از تمام 200 میلیون پیکسل موجود در سنسور به‌عنوان واسط فوکوس استفاده می‌کند. هر چهار پیکسل مجاور در این دستگاه کنار هم قرار می‌گیرند تا تغییر الگوهای عمودی و افقی را در شرایط بسیار کم‌نور شناسایی کنند. HP2 همچنین می‌تواند در عرض یک ثانیه 15 تصویر تمام رزولوشن 200 مگاپیکسلی تهیه کند و از این حیث، سریع‌ترین سنسور 200 مگاپیکسلی بازار باشد.

سامسونگ برای بهبود HDR در حالت 50 مگاپیکسلی از فناوری DSG استفاده کرده است. این فناوری با یک تکنیک خاص به‌طور همزمان با نوردهی کوتاه و بلند کار می‌کند و می‌تواند تصاویر و ویدیوهای HDR را در سطح پیکسل‌ها ثبت کند. ایزوسل HP2 همچنین از فناوری Smart ISO Pro بهره می‌برد تا دستگاه‌ها بتوانند به‌صورت همزمان از تصاویر 12.5 مگاپیکسلی و ویدیوهای 4K HDR با سرعت 60 فریم بر ثانیه برخوردار شوند.

سامسونگ می‌گوید این سنسور وارد فاز تولید انبوه شده است.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو