سامسونگ احتمالاً به عمر گوشی‌های سری گلکسی A7x پایان می‌دهد

گوشی‌های سری گلکسی A محبوبیت بالایی میان کاربران دارند، اما محبوب‌ترین عضو این خانواده در سری گلکسی A5x قرار می‌گیرد که تا به امروز قدرتمندترین عضو این خانواده نبوده است. اما ظاهراً این موضوع از سال آینده میلادی تغییر می‌کند؛ چرا که گزارشی جدید می‌گوید نه تنها سامسونگ برنامه‌ای برای گلکسی A74 ندارد، بلکه می‌خواهد به‌طور کلی به تولید سری گلکسی A7x پایان دهد.

اگر گزارش اخیر صحت داشته باشد، گلکسی A73 آخرین عضو این خانواده خواهد بود. بنابراین بدون معرفی گلکسی A74 در سال آینده میلادی، لقب قدرتمندترین عضو این خانواده به گلکسی A54 می‌رسد. بنابراین پرفروش‌ترین عضو این خانواده، بهترین مشخصات فنی را هم بین سایر اعضا خواهد داشت.

سامسونگ استراتژی اشتباهی را انتخاب می‌کند؟

تا به امروز شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات زیادی درباره برخی از اعضای نسل بعدی گوشی‌های سری گلکسی A بوده‌ایم، اما خبری از گلکسی A74 نبود و حالا ظاهراً دلیل این موضوع، عدم وجود چنین دستگاهی است.

سامسونگ گوشی گلکسی A73 را در مقایسه با گلکسی A72 در کشورهای کمتری عرضه کرد. بنابراین شاید کره‌ای‌ها از همان زمان به‌دنبال حذف این محصولات از خانواده گلکسی A بودند و سال آینده میلادی این تصمیم‌شان را عملی می‌کنند.

گلکسی A73
بررسی گلکسی A73

در کنار گلکسی A74، اطلاعات زیادی درباره گلکسی S22 FE و گلکسی S23 FE هم وجود ندارد، بنابراین شاید خبری از این محصولات هم نباشد. در این‌صورت، یک فاصله عجیب میان گوشی‌های سامسونگ ایجاد می‌شود.

درحقیقت اگر خبری از گلکسی A74 و سری FE نباشد، کاربران اگر گوشی قدرتمندتری از گلکسی A54 بخواهند، باید به سراغ گلکسی S23 بروند که مسلماً قیمت بسیار بالاتری خواهد داشت. بنابراین بسیاری از کاربران به سراغ برندهای چینی می‌روند.

شیائومی و شرکت‌های هموطنش محصولات زیادی در محدوده‌های قیمتی متنوع روانه بازار می‌کنند که این موضوع می‌تواند بازار سامسونگ را با خطر روبه‌رو کند. بنابراین اگر گزارش‌ها صحت داشته باشند، کره‌ای‌ها یک استراتژی سؤال‌برانگیز را در پیش گرفته‌اند.

البته این احتمال هم وجود دارد که سامسونگ برنامه دیگری داشته باشد. برای مثال با معرفی سری گلکسی S23، گوشی گلکسی S22 را با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به نسل جدیدش در اختیار خریداران قرار دهد تا فاصله میان گلکسی A54 و S23 پر شود.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو