زرده و سفیده تخم مرغ برای مو خوبه؟

زرده و سفیده تخم مرغ برای مو خوبه؟

زرده و سفیده تخم مرغ برای مو خوبه؟

تخم مرغ می‌تواند یک گزینه طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت و رشد آن باشد. در این مطلب به معرفی این خوراکی بسیار موثر بر سلامت و ظاهر مو پرداخته شده است. چه کسی می‌تواند بگوید که آرزوی موهای بلند، براق و سالم را ندارد؟ اما در این بین مشکلات رایج مو مانند شکننده بودن و ریزش مو می‌تواند این آرزو را به عنوان یک رویای غیرممکن جلوه دهد. افراد حتی ممکن است حاضر باشند شامپوهای گران‌قیمت، ماسک‌های مو مختلف، نرم‌کننده‌ها، سرم‌های مو و حتی درمان‌های انحصاری و جدید مو را در مسیر دستیابی به موهایی با ظاهر سالم امتحان کنند.

با این وجود، تمام تلاش‌ها و هزینه‌های صرف شده برای تحقق این امر ممکن است از بین برود. در این مطلب به معرفی یک خوراکی بسیار موثر بر سلامت و ظاهر مو پرداخته شده است.

تخم مرغ‌ها معمولا به راحتی در دسترس بیشتر خانواده‌ها قرار می‌گیرند. این ماده می‌تواند یک راه حل ارزان‌قیمت برای خاتمه دادن به تمام مسائل مربوط به مو باشد.

مشاهده محصولات مراقبت از مو

برخی از فواید تخم مرغ برای مو به شرح زیر است:

تقویت رشد مو: تخم مرغ منبعی سرشار از پروتئین است. لذا یک ماده مغذی عالی برای مو به حساب می‌آید و می‌تواند رشد بیشتر موهای سالم را تضمین کند.

کاهش ریزش مو: پروتئین موجود در تخم مرغ باعث تقویت فولیکول‌های مو، تحریک پوست سر و تغذیه ریشه‌های مو می‌شود. به این ترتیب ریزش مو به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

افزایش حالت پذیری مو: میزان بالای لوتئین موجود در زرده تخم مرغ باعث آبرسانی به مو و افزایش ارتجاع پذیری آن می‌شود. لذا مقاومت مو در مقابل شکنندگی و موخوره بیشتر خواهد شد.

افزایش درخشندگی مو: کاربرد رایج تخم مرغ در مورد مو، تزریق مواد مغذی به موهای کدر و مات می‌باشد. به طوری که پس از استفاده، چربی‌های از دست رفته مو به آن بازگردانده شده و باعث درخشندگی بیشتر مو می‌شود، بر خلاف مواد شوینده شیمیایی که همان حداقل چربی‌های موجود را هم از بین می‌برد.

ترمیم مو: ساختمان اصلی مو از پروتئین تشکیل شده است. لذا پروتئین موجود در تخم مرغ می‌تواند به احیای موهای آسیب دیده کمک کند و باعث ضحیم‌تر شدن و کاهش شکنندگی آن شود. لذا افرادی که دارای موهای نازک و ضعیف هستند می‌توانند بیشترین استفاده را از این ماده مغذی ببرند.

تقویت بافت مو: تخم مرغ باعث نرم کنندگی و احیای بافت مو می‌شود. لذا می‌تواند به عنوان یک کاندیشنر عمل کند و رطوبت لازم را به موهایتان برگرداند.

مشاهده محصولات آرایشی

کدام قسمت از تخم مرغ برای موها مفید است؟

هنگام صحبت در مورد اینکه کدام قسمت از تخم مرغ برای موها مفیدتر است، باید نوع موهای خود را در نظر بگیرید. افراد دارای موهای چرب ترجیح می‌دهند از سفیده استفاده کنند، در حالی که افراد با موهای خشک زرده را ترجیح می‌دهند.

سفیده: سفیده تخم مرغ غنی‌ترین منبع پروتئین است. همچنین حاوی مواد معدنی مانند نیاسین، ریبوفلاوین، منیزیم، پتاسیم و سدیم بوده که همگی به رشد مو کمک می‌کنند. افرادی که موهای چرب دارند ترجیح می‌دهند فقط از سفیده استفاده کنند زیرا به کنترل تولید روغن کمک و در عین حال موها را تغذیه می‌کند.

زرده: زرده همچنین غنی از پروتئین (کمتر از سفیده) و منبع فراوانی از ویتامین‌های بکمپلکس و اسید فولیک است. محتوای چربی زرده آن را به یک ماده حالت دهنده عالی تبدیل می‌کند، به همین دلیل است که اغلب توسط افراد دارای موهای خشک استفاده می‍شود.

تخم مرغ کامل: استفاده از تخم مرغ کامل به موها اجازه می‌دهد از فواید ترکیبی سفیده و زرده بهره‌مند شوند. این برای خانم‌هایی با موهای معمولی ترکیبی ایده آل است.

مقاله بعدی در خصوص فواید و نحوه استفاده از زرده و سفیده تخم مرغ را مطالعه نمائید.