رابطه اپیلاسیون و لیزر موهای زائد : بخش اول

رابطه اپیلاسیون و لیزر موهای زائد : بخش اول

رابطه اپیلاسیون و لیزر موهای زائد : بخش اول

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر پیش از لیزر موهای زائد، اپیلاسیون انجام دهند، می‌توانند به این شکل نتیجه حاصل از لیزر را بهبود دهند و باعث افزایش تاثیرات مثبت لیزر در از بین رفتن موهای زائد شوند. اما این فکر کاملا غلط است و اپیلاسیون کردن موهای زائد پیش از لیزر نه تنها تاثیرات آن را افزایش نمی‌دهد، بلکه باعث کاهش اثرات لیزر می‌شود که پزشکان قبل از اینکه لیزر را برای شخصی انجام دهند، از او می‌خواهند که اپیلاسیون را متوقف کند.

با این وجود باید گفت که از جمله اصلی ترین مسائل که پیش از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد، پرهیز از اپیلاسیون قبل از لیزر است. زیرا زمانی که از اپیلاسیون استفاده می‌شود، ریشه موهای زائد ضعیف می‌گردد و در نتیجه لیزر نمی‌تواند بر روی موهای زائد مورد نظر تاثیر بگذارد و آنها را از بین ببرد.

همچنین به علت کنده شدن موهای زائد از ریشه در روش اپیلاسیون، در صورتی که این روش را قبل از لیزر مورد استفاده قرار دهید، ممکن است که دستگاه لیزر نتواند رنگدانه‌های موجود در ریشه مو را تشخیص بدهد و در نتیجه میزان سوختگی توسط لیزر را افزایش دهد.

به همین دلیل زمانی که قصد دارید از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنید باید از مدت شش هفته قبل از شروع جلسات درمانی لیزر، استفاده از اپیلاسیون را متوقف کنید.

مشاهده محصولات مراقبتی و درمانی

۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جلسه لیزر

لباس‌های گشاد و نخی بپوشید

از لمس کردن پوست ناحیه لیزر شده خودداری کنید

روی پوست لیزر شده فقط کرم مرطوب کننده حاوی ۱۰۰ درصد آلوئه ورا بمالید

از رفتن به باشگاه، سونای خشک یا بخار، جکوزی و شنا کردن در استخر خودداری کنید

از گرفتن دوش آب گرم پرهیز کنید

هر نوع فعالیت فیزیکی را محدود کنید

در صورتی که لیزر موهای زائد را در ناحیه صورت انجام داده‌اید از آرایش کردن خودداری کنید

در صورتی که مجبورید از خانه بیرون بروید حتماً از کرم ضدآفتاب با spf بالاتر از 30 استفاده کنید تا جلوی اشعه uv آفتاب را بگیرد و پوست شما ملتهب نشود

مشاهده محصولات بهداشتی

نکاتی در مورد اصلاح بعد از لیزر موهای زائد

بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، ممکن است سوزش کمی در اطراف ناحیه تحت درمان احساس کنید. این حساسیت به احتمال زیاد تنها چند ساعت طول خواهد کشید ، اما اصلاح ناحیه بلافاصله تحریک شما را بیشتر می‌کند. این نکات را دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بعد از درمان با لیزر دریافت کنید:

قبل از اصلاح منطقه تحت درمان چند روز صبر کنید، تا زمانی که دیگر به لمس حساس نشوید.

بعد از هر بار درمان با لیزر، چهار تا پنج روز از لایه برداری پوست خودداری کنید. حتی اگر احساس تحریک یا حساسیت نمی‌کنید ، زیرا پوست هنوز در حال بهبود می‌باشد.

اجازه دهید موها بریزند. بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد، موهایی که دارای فولیکول‌های آسیب دیده هستند می‌ریزند. این امر ممکن است گاهی در ابتدا به نظر برسد که موها در حال رشد است زیرا طولانی تر روی سطح پوست ظاهر می‌شوند. قبل از اصلاح  ناحیه را لایه برداری کنید تا موهای نابود شده توسط لیزر از بین بروند.

یاد داشت کنید که چند بار نیاز به اصلاح منطقه درمان شده دارید. با گذشت زمان و جلسات بیشتری که لیزر انجام می‌شود، لازم نیست که نگران اصلاح موهای زائد خود باشید.

ادامه مطلب در مقاله بعدی

بازگشت به لیست

قدیمی تر
نحوه استفاده از زرده و سفیده تخم مرغ