خوشگذرانی در آنتالیا بدون پرداخت حتی یک لیر!

وقتی از تفریحات رایگان آنتالیا حرف می زنیم، دقیقا منظورمان چیست؟ حتما فکر می‌کنید محال است شهری با این همه جاذبه گران، جای خوبی برای کسانی نیست که به هر دلیل تصمیم به کاهش دادن هزینه‌ها گرفته‌اند. باید گفت که سخت در اشتباهید و آنتالیا محدود به هتل های لوکس و برنامه های هزینه‌برشان نمی‌شود.  

شما در سفر به این شهر زیبا، گزینه‌های زیادی برای خوشگذرانی دارید. برخی از آن‌ها صرفا قدم زدن در بخش‌هایی از شهر، برخی دیگر فعالیت‌هایی است که می‌توانید در طبیعت خاص منطقه آنتالیا داشته باشید. در این مطلب از مجله آقا خسرو قرار است تفریحات رایگان آنتالیا را بررسی کنیم تا سفر شما را مقرون به‌صرفه کند. بنابراین اگر در آینده نزدیک قصد خرید تور آنتالیا دارید، این مطلب را از دست ندهید.

تفریحات رایگان آنتالیا.jpg

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

تفریحات رایگان آنتالیا چیست؟

بهترین تفریح رایگان درآنتالیا شامل سواحل، پارک‌ها و فضای شهری آنتالیا می‌شود که همین‌ها می‌تواند چندین روز شما را سرگرم کند. اینکه شما در زمان سفر نگران هزینه‌هایتان باشد دلتان بخواهد به سراغ جاهای دیدنی رایگان آنتالیا بروید اصلاً عجیب نیست و مطمئن باشید شما تنها کسی نیستید که برای کاهش هزینه‌هایتان برنامه ریخته‌اید. حتی اگر بخواهید با تور آنتالیا یوآل سفر کنید، استفاده از تفریحات رایگان آنتالیا باعث می‌شود هزینه‌های سفرتان کاهش پیدا کند. بنابراین، در ادامه هر کدام از این تفریحات را مفصل معرفی کرده‌ایم.

سواحل رایگان آنتالیا

بیشتر کسانی که به این منطقه سفر می‌کنند، با وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار، بیشتر از هر چیز، نام سواحل آنتالیا به گوششان خورده است. این سواحل علاوه بر طبیعت زیبا و شن‌های تمیز، صاحب انواع امکانات رفاهی و تفریحات آبی هستند که باعث رونق بیشتر منطقه می‌شود. در این میان، تنها مشکل این است که در برخی نقاط، ساحل در اختیار هتل‌ها و اقامتگاه‌ها قرار گرفته است و برای استفاده از آن، مجبور به پرداخت هزینه‌هایی گاه حتی گران می‌شوید. ویژگی دیگر سواحل این است که در اوقات شلوغ مثل نوروز هم می‌توانید همچنان جاهایی خلوت پیدا کنید.

اما منطقه آنتالیا آنقدر‌ها هم کوچک نیست که در این باره احساس نگرانی کنید. در این منطقه به اندازه کافی سواحل زیبا و قابل استفاده عموم مردم وجود دارد که تعدادی از این سواحل را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

ساحل کنیالتی (Konyaaltı Plajları)

شهر آنتالیا دو ساحل اصلی دارد که ساحل کنیالتی یکی از این دو است. اگر به دنبال تفریحات رایگان آنتالیا هستید، به هیچ وجه نباید این ساحل را از دست بدهید. کنیالتی هفت کیلومتر طول دارد و به دلیل بزرگ بودن، حتی در مواقع شلوغی هم ازدحام جمعیت شما را آزار نخواهد داد. در این ساحل، می‌توانید انواع تفریح رایگان آنتالیا را امتحان کنید، تنی به آب بزنید و از یک روز آفتابی لذت ببرید.

موقعیت دقیق ساحل کنیالیتی

Konyaaltı-Sahili-İhalesi-İptal-Edildi-1280x720 (1).jpg
نمایی از ساحل کنیالتی

ساحل مرمری

یک جای بکر برای عکاسی، نشستن و لذت بردن از دریای مدیترانه، ساحل مرمری است. شاید در نگاه اول، این ساحل جزو تفریحات آنتالیا به حساب نیاید؛ اما این نکته را نباید فراموش کنیم که تفریح از آن دسته کلماتی است که برای افراد مختلف معانی گوناگونی دارد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید حتی در تفریحتان رنگ و بوی آرامش گرفتن باشد، به ساحل مرمری سر بزنید. پلاژ شنای ساحل مرمری به عنوان یکی از جاهای تفریحی رایگان آنتالیا چندان چنگی به دل نمی زند؛ اما اسکله و نزدیکی به شهر قدیمی برای هر کسی می‌تواند جالب باشد. 

موقعیت دقیق ساحل مرمری آنتالیا

lastsecond-antalya.jpg
ساحل مرمری از سواحل تفریحی آنتالیا

ساحل لارا

ساحل لارا یکی از سواحل نزدیک به شهر آنتالیا است که تنها 6 کیلومتر با آن فاصله دارد، هرچند که لارا این روزها به واسطه استقبال گردشگران به ساحل شلوغی با انواع امکانات تبدیل شده است، اما نمی‌توان حتی بدون هزینه کردن هم از زیبایی آن گذشت. بخش‌هایی از ساحل لارا صخره‌ای است که بهترین جا برای کسانی است که به دنبال یک منظره زیبا از دریا می‌گردند. در این ساحل علاوه بر آبتنی می‌توانید از طبیعت زیبا و دیدنی‌اش هم بهره ببرید. لارا از بهترین مناطق آنتالیا برای سفر محسوب می‌شود که ساحل پرطرفداری دارد.

بهترین مناطق آنتالیا برای رزرو هتل کجاست؟

موقعیت دقیق ساحل لارا

lasrsecond-larabeach.jpg
ساحل لارا از سواحل مشهور آنتالیا

گردش شهری رایگان در آنتالیا

نظرتان درباره گشت و گذار در شهر چیست؟ یک تجربه جدید در شهری که احتمالا جاهای زیادی برای کشف کردن دارد. یکی از بهترین راه‌های تفریح رایگان در آنتالیا، همین گشت شهری و سر زدن به جاهای دیدنی این شهر است. قدم زدن، عکاسی کردن، صحبت با افراد بومی می‌تواند سفر شما به آنتالیا را به یکی از پرخاطره‌ترین سفرهایتان تبدیل کند. به همین دلیل هم این بار به سراغ برخی از جاهای دیدنی آنتالیا و حومه‌اش می‌رویم که جزوی از تفریحات رایگان آنتالیا محسوب می‌شود. اگر در فصل‌های سرد به آنتالیا سفر می‌کنید، گردش در شهر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

برج ساعت (Antalya Saat Kulesi)

برج ساعت آنتالیا، یکی از قدیمی‌ترین نمادهای این شهر است که شما می‌توانید به عنوان یکی از تفریحات رایگان آنتالیا به سراغش بروید. همه این بنا از سنگ ساخته شده و گفته می‌شود در قرن نوزدهم، 80 برج ساخته شده است که از میان آن‌ها، فقط همین برج ساعت باقی مانده است. البته می‌توانید تنها به برج اکتفا نکنید، اطرف برج ساعت مجموعه‌ای از کافه‌ها و رستوران‌ها قرار دارند که اگر به دنبال تفریحات رایگان در آنتالیا نباشید، می‌توانید سری به آن‌ها بزنید. 

موقعیت دقیق برج ساعت آنتالیا

saat-kulesi-ve-yivli-lasrtsecond.jpg
نمایی از برج ساعت آنتالیا

بلوار آتاتورک (ataturk boulevard)

یکی دیگر از تفریحات رایگان در آنتالیا که جذابیت‌های خاص خودش را دارد، گشت‌وگذار در بلوار آتاتورک است. در این شهر هم بلوار اصلی شهر به نام آتاتورک نام‌گذاری شده است و شما می‌توانید به غیر از ظاهر زیبا و درختکاری شده این بلوار، از مراکز خرید آنتالیا هم دیدن کنید. حتی اگر دوست داشته باشید می‌توانید برای مدتی روی نیمکت‌هایی که در سراسر بلوار وجود دارند، بنشینید و از تماشای این منطقه لذت ببرید.  

موقعیت دقیق بلوار آتاتورک

lastsecond-taturkbulvari.jpg
بلوار درختکاری شده آتاتورک

اسکله کاش

در لیست تفریحات رایگان آنتالیا، سواحل را نام بردیم؛ اما زیبایی دریا فقط به ساحلش نیست، اسکله‌ها هم جزو جاذبه‌هایی است که در سفر به شهرهای ساحلی نباید از یاد ببرید. به ویژه اگر تصمیم دارید تور اردیبهشت آنتالیا را تهیه کنید، خوب است بدانید آب و هوای این شهر در این زمان بسیار لطیف است و شما این فرصت را دارید که در ازدحام و هیاهو اسکله، بهترین عکس‌های یادگاری را با حضور مرغ‌های ماهی‌خوار ثبت کنید. اسکله کاش در کنار کوه و صخره قرار دارد و نمایی زیبا از یک خلیج را به نمایش می‌گذارد. توصیه ما به شما قدم زدن در سنگ‌فرش خیابان‌های مجاور اسکله است.

موقعیت دقیق اسکله کاش

5b1e71d60490c80a4c8a3403.webp
نمایی از اسکله کاش آنتالیا

کالیچی (Kaleiçi)

 آخرین موردی که از گشت و گذار شهری در بین جاهای تفریحی رایگان آنتالیا نام می‌بریم، منطقه کالیچی یا همان شهر قدیمی آنتالیا است. کالیچی در اصل یک منطقه تاریخی است که بناهایی از دوران سلجوقی، عثمانی و دوران روم در آن دیده می شود. به گفته بسیاری از گردشگرانی که پیش از این از کالیچی بازدید کرده‌اند، این منطقه را می‌توان نگین آنتالیا دانست؛ چرا که همه چیز به صورت اغراق شده‌ای زیباست از کشتی دزدان دریایی گرفته تا مغازه‌هایش.

موقعیت دقیق منطقه شهر قدیم آنتالیا

akra-antalya-to-do-kaleici.webp
یکی از خیابان های شهر  قدیم آنتالیا

پارک‌های رایگان آنتالیا 

اگر همچنان به دنبال تفریح رایگان در آنتالیا هستید، دیگر باید از پارک‌ها سراغ بگیرید. همیشه وقتی پای تفریحات رایگان در میان است، پارک‌ها نقش اساسی دارند، برخی از آن‌ها تنها فضای سبزی برای گذران وقت هستند، برخی دیگر جایگاه خوبی برای برگزاری جشنواره‌ها و گردهمایی‌های شهری و از این دست تفریحات هستند. بنابراین حالا که به سراغ جاهای تفریحی رایگان آنتالیا رفته‌ایم در لیست‌مان نباید پارک‌های شهر را جا بیندازیم.

 پارک حیات (HayatPark)

یکی از پارک‌های آنتالیا که می‌توانید زمان خود را در آن بگذرانید و به عنوان تفریحات رایگان آنتالیا به آن نگاه کنید، پارک حیات است. اگر از آن دسته افرادی هستید که از قدم زدن در میان درختان لذت می‌برید، پارک حیات جای خوبی برای شماست. در این پارک علاوه بر مجسمه‌های چوبی مربوط انواع حیوانات تفریحات زیادی هم در پاک دیده می‌شود، از کافه‌ها گرفته تا وسایل بازی، این پارک در محدوده غربی آنتالیا قرار دارد و برای کسانی مناسب است که محل اقامتشان در این محدوده است.

موقعیت دقیق پارک حیات آنتالیا

6a625aef-8kultur-ve-sanatin-yeni-merkezi-hayat-park-6.jpg
پارک حیات آنتالیا

پارک یاووز اوزجان آنتالیا (Yavuz Ozcan)

یکی دیگر از تفریحات رایگان در آنتالیا، استفاده از پارک یاووز اوزجان است. در این پارک برای شما امکاناتی مانند دوچرخه‌سواری و محل بازی کودکان فراهم است. حتی در پارک، چند آبشار و فواره دیدنی هم ساخته شده‌ است که می‌تواند یکی از جذابیت‌های سفر شما باشد. یاووز اوزجان از جمله پارک‌هایی است که در میان اهالی آنتالیا و مسافران محبوبیت زیادی دارد.

موقعیت دقیق پارک یاووز اوزجان

189227.jpg
بخشی از پارک یاووز به عنوان یکی از تفریحات رایگان آنتالیا

آیا تفریح رایگان در آنتالیا ممکن است؟ 

احتمالاً با یک جستجوی ساده اینترنتی چندین برنامه مختلف سفر به همین شهر به شما پیشنهاد شود. اولین نکته‌ای که باید به‌خاطر داشته باشید این است که در این سفر قرار است شما لذت ببرید؛ بنابراین بهتر است علایق شخصی‌تان را در اولویت قرار دهید، در قدم دوم شما باید بر اساس زمانی که دارید و از بین جاهای دیدنی و تفریحات انتخاب کنید. از خودتان بپرسید در سفر به آنتالیا کدام‌یک از تفریحات رایگان نیستند و من به عنوان یک گردشگر نمی‌توانم از خیر آن‌ها بگذرم؟ مثلاً ممکن است دوست داشتید حتماً به یکی از تفریحات آبی آنتالیا سری بزنید که چندان هم ارزان نیستند. خب در ادامه باتوجه‌به محدودیت هزینه‌ها مجبور می‌شویم برای لذت بردن از سفر ادامه لیستمان را پر از تفریحات رایگان کنیم.

یک تفریح رایگان در آنتالیا چه  ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد؟ فکر می‌کنید حتماً باید برای تفریح سری به یک تم پارک زد؟ به سینما رفت یا در استخری لوکس تن به آب زد؟ قطعاً این‌طور نیست، در وهله اول باید دوباره این مطلب را یادآوری کنیم که سلیقه‌های افراد قابل پیش بینی نیست؛ اما از طرف دیگر آنتالیا شهر خوبی برای تفریح است چرا که تقریباً همه سلایق را پوشش می‌دهد. شما اگر دوست داشته باشید بدون هزینه در آنتالیا لذت ببرید انتخاب‌های زیادی دارید، سواحل رایگان در بخش‌های مختلفی از آنتالیا در اختیار افراد قرار گرفته، تاریخ دوستان می‌توانند به سراغ محله‌های تاریخی و بافت سنتی بروند و تجربه غذاهای خیابانی هم ایده خوبی به نظر می‌آید.

پس این بار برای کاهش هزینه‌های سفرتان یک لیست از علایقتان بنویسید و بعد بر اساس آن‌ها  از همین مطلب تفریحات رایگان آنتالیا که مدنظرتان است را انتخاب کنید و سفری ارزان و شاید هم برای عده‌ای رایگان به آنتالیا لذت ببرید.

جاشک.jpg
دکه غذای خیابانی در آنتالیا

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا تعدادی از بهترین تفریحات رایگان آنتالیا را  به شما معرفی کنیم. اما حتما شما هم به خوبی می‌دانید این شهر جای زیادی برای اکتشاف دارد، شما می‌توانید بر اساس علایق شخصیتان به سراغ بهترین تفریحات آنتالیا بروید. گرچه اگر قصد هزینه نکردن دارید دست شما کمی بسته خواهد بود. اما فراموش نکنید که  زمانی که به آنتالیا سفر می‌کنید در واقع به یک منطقه تاریخی و منحصر به فرد از نظر طبیعت قدم گذاشته‌اید. می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به سراغ راهنمای سفر به آنتالیا بروید و این منطقه دوست داشتنی را کشف کنید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو