تینا ترنر درگذشت

سوگواری برای تینا ترنر “ملکه راک” درگذشت

تینا ترنر یکی از موفق ترین نوازندگان راک بود:اکنون ملکه بلامنازع راک در سن 83 سالگی در کشور مورد قبول خود یعنی سوئیس درگذشت.

او چندین دهه سالن‌های کنسرت و استادیوم‌ها را در سرتاسر جهان پر کرد، آهنگ‌های شماره‌ای را یکی پس از دیگری خواند – با صدای روحی بی‌گمان، دودی و انرژی غیرقابل مقایسه: نماد موسیقی تینا ترنر. اکنون “ملکه راک” پس از یک بیماری طولانی در سن 83 سالگی در کوسناخت سوئیس، جایی که چندین دهه در خانه بود، درگذشت. در صفحه اینستاگرام این خواننده آمده است: با کمال تاسف درگذشت تینا ترنر را اعلام می کنیم. ترنر الهام بخش میلیون ها طرفدار در سراسر جهان است.

تینا ترنر درگذشت
تینا ترنر در تور خداحافظی اش: صدایی بی نظیر، انرژی غیرقابل مقایسه

 

ترنر – در سال 1939 در ایالت تنسی ایالات متحده در خانواده ای پنبه چی زاده شد – یکی از تأثیرگذارترین و موفق ترین موزیسین های راک جهان بود. او کار خود را در دهه 1960 آغاز کرد، در آن زمان به عنوان یک خواننده پس زمینه تحت رهبری گروه گروه آیک ترنر، که در سال 1962 با او ازدواج کرد و با او شروع به ساخت موسیقی به عنوان “آیک و تینا ترنر Revue” کرد. این زوج در اواسط دهه 1970 از هم جدا شدند – شوهر آیک از او سوء استفاده کرد. ترنر در سن 37 سالگی از دست او فرار کرد و تمام مطالبات مالی از کار مشترک موسیقی را کنار گذاشت تا به سرعت طلاق را پشت سر بگذارد.

 

حرفه انفرادی پرشیب در سال‌های بعد، ترنر – در اواسط دهه 40 زندگی‌اش – یک حرفه انفرادی شهاب‌سنگ را آغاز کرد و با عناوینی مانند “بهترین”، “عشق چه باید کرد” و “ما به قهرمان دیگری نیاز نداریم” به شهرت جهانی رسید. “. در 45 سالگی با آلبوم خود “Private Dancer” به موفقیت دست یافت. او برنده چهار جایزه گرمی شد و از آن به بعد بزرگترین سالن ها و استادیوم های جهان را پر کرد. هنگامی که در سال 1988 در ریودوژانیرو در حضور بیش از 180000 تماشاگر آواز خواند، با تماشاگران بسیار وارد کتاب رکوردهای گینس شد. کنسرت ها همچنین برای ده ها هزار طرفدار در آلمان به تجربه های فراموش نشدنی تبدیل شده اند که آخرین آن در سال 2009 در کلن، برلین، هامبورگ و مونیخ بود.

تینا ترنر درگذشت
تینا ترنر و همسر سابقش آیک: این ازدواج در دهه 70 از هم جدا شد، آیک به همسرش بدرفتاری کرده بود.

 

موفقیت حرفه ای با شادی شخصی همراه بود: در دهه 1980، ترنر با همسر دوم خود ملاقات کرد: مدیر موسیقی کلن، اروین باخ. او از دهه 1990 با او در دریاچه زوریخ در سوئیس زندگی می کند. بعداً او تابعیت سوئیس را نیز گرفت.

در سال 2009 – در سن 69 سالگی – ترنر برای آخرین بار به تور رفت. او سپس زندگی منزوی داشت و به حساب خودش، پس از ده ها سال کار سخت از زندگی بدون تعهد لذت برد. او برای تولد 80 سالگی خود پیام ویدیویی دیگری برای طرفدارانش ارسال کرد: “من عالی به نظر می‌رسم، احساس خوبی دارم، از برخی بیماری‌های جدی جان سالم به در برده‌ام و فرصتی دوباره پیدا کردم، خوشحالم.”

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو