تولیدکنندگان تایر خواهان افزایش قیمت لاستیک ایرانی شدند

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران در جریان یک مصاحبه خبری، خواهان افزایش قیمت لاستیک شد. او به افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و همچنین دستمزد نیروی کار اشاره کرد. براساس گفته‌های مصطفی تنها، صنعت تایرسازی در شرایط بحرانی قرار دارد و عدم افزایش قیمت لاستیک به تعطیلی کارخانه‌ها منجر خواهد شد.

بنابر گفته‌های سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران: «دو کارخانه بزرگ تولید تایر در ایران ظرفیت تولید خود را به صورت چشمگیر کاهش داده‌اند. به نظر می‌رسد علت کمبود تایر در بازار نیز همین مساله باشد. قیمت لاستیک اسفندماه گذشته حدود بیست درصد افزایش یافت، به شرط آن که بخشی از محصولات تایرسازان ایرانی در پلتفرم‌های اینترنتی به فروش برسد. سامانه‌های توزیع لاستیک نیز تاکنون عملکرد چندان موفقی نداشته‌اند و میزان عرضه تایر در آن‌ها کمتر از تقاضا بوده است. با این حال همچنان تولیدکنندگان تایر به دنبال افزایش قیمت تایر هستند.»

حدود یک سوم از مواد اولیه صنعت تایر، از طریق منابع خارجی تامین می‌شود. افزایش قیمت ارز موجب شده است تا هزینه لازم برای تامین مواد اولیه افزایش یابد. در نتیجه تولیدکنندگان تایر خواهان افزایش قیمت لاستیک شده‌اند. در حال حاضر خرید لاستیک ایرانی با کیفیت متوسط حدود 50 درصد بودجه کمتری در مقایسه با لاستیک چینی نیاز دارد. این تفاوت در مورد لاستیک‌های ایرانی باکیفیت به حدود 20 درصد کاهش می‌یابد. افزایش قیمت تایرایرانی بازار رقابتی این تایر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. چرا که در آن صورت مشتریان تمایل بیشتری به خرید لاستیک چینی خواهند داشت.

جدول قیمت لاستیک ایرانی در بازار، اردیبهشت ماه 1401: (قیمت برای یک جفت لاستیک است)

برند سایز قیمت
کویر 205/55R16 سه میلیون و 200 هزار تومان
یزدتایر 205/50R16 سه میلیون و 100 هزار تومان
یزدتایر 185/60R14 دو میلیون و 900 هزار تومان
یزدتایر 205/60R15 چهار میلیون تومان
یزدتایر ‌185/65R15 سه میلیون و 800 هزار تومان
ایران تایر 205/60R14 سه میلیون و 100 هزار تومان
بارز 205/60R14 سه میلیون و 900 هزار تومان

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو