تمسخر تسلا در تبلیغ رنو؛ کامیون برقی ایلان ماسک کجاست؟ [تماشا کنید]

وقتی تسلا محصول جدیدی را معرفی می‌کند، عرضه آن به بازار معمولا زمان زیادی طول می‌کشد. در واقع این شرکت عادت دارد بدون فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه، از یک خودروی جدید رونمایی کند. این امر سبب می‌شود مشتریان انتظاری طولانی مدت را برای تحویل سفارشات خود تجربه کنند. حالا رنو این مشکل را بهانه‌ای برای تمسخر تسلا در ویدیوی تبلیغاتی خود قرار داده است!

سوژه ویدیوی تبلیغاتی رنو، کشنده سنگین تسلا موسوم به Semi است. در این ویدیوی طعنه‌آمیز، یک کارگر پوستر تسلا Semi را روی دیوار نصب می‌کند. همزمان با این کار، کپشنی ظاهر می‌شود با این عبارت: «کسانی هستند که ادعاهای بزرگی دارند.»

تمسخر تسلا در تبلیغ رنو؛ کامیون برقی ایلان ماسک کجاست؟ [تماشا کنید]

در ادامه، کارگر نصب‌کننده پوستر تسلا، سوار بر یک کامیون برقی ساخت شرکت رنو می‌شود و این بار عبارت «و کسانی وجود دارند که در حال طی کیلومترها هستند» روی صفحه نقش می‌بندد!

رنو در توضیح ویدیوی تمسخر تسلا اضافه می‌کند کامیون‌های برقی این شرکت تاکنون در مجموع رکورد 2 میلیون کیلومتر سفر را ثبت کرده‌اند. شاید بدانید این خودروساز فرانسوی کامیون‌های الکتریکی E-Tech Grasp، E-Tech D و E-Tech D Vast را روی خطوط تولید خود دارد. ظرفیت حمل بار این کامیون‌ها بین 3.1 الی 26 تن متغیر است. برخلاف تسلا Semi، این کامیون‌ها بیشتر مناسب حمل بار در فواصل کوتاه هستند و در یک کارخانه مخصوص ساخت خودروهای الکتریکی واقع در Blainville-sur-Orne تولید می‌شوند.

وعده ماسک برای تحویل تسلا Semi در آتیه نزدیک

بد نیست اشاره کنیم طبق جدیدترین وعده‌های ایلان ماسک، تسلا Semi بزودی وارد فاز تولید انبوه می‌شود. این کارآفرین جنجالی در هفتم اکتبر اعلام کرد شرکت پپسی نخستین خریداری است که در اول دسامبر سفارش‌های خود برای تسلا Semi را دریافت خواهد کرد. نکته تامل‌برانگیز اینکه تنها 5 روز پس از این وعده، خرابی پروتوتایپ Semi در حاشیه یک اتوبان بسیار خبرساز شد و تصاویر آن سراسر اینترنت را فرا گرفت!

تمسخر تسلا در تبلیغ رنو؛ کامیون برقی ایلان ماسک کجاست؟ [تماشا کنید]

درباره علت خرابی پروتوتایپ مذکور اطلاعاتی در دست نیست، اما واقعیت این است که چنین اتفاقی طراوت ندارد و برای مدل‌های پروتوتایپ بسیار رخ می‌دهد. با توجه به وضعیت موجود به نظر می‌رسد ادعای آقای ماسک باز هم تحقق پیدا نخواهد کرد و یا حداقل باید با دیده تردید به آن نگریست.

شایان ذکر است کشنده پر سر و صدای تسلا Semi در نوامبر 2017 رونمایی شد و قرار بود در سال 2019 به فروش برسد. اما با بروز تاخیرهای مکرر، کماکان خبری از این کشنده برقی در خیابان‌ها و جاده‌ها نیست. در هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا در اول دسامبر پپسی سفارش‌های خود را تحویل خواهد گرفت یا خیر.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو