بوتاکس مو در مقابل کراتین: تفاوت چیست؟

بوتاکس مو در مقابل کراتین: تفاوت چیست؟

بوتاکس مو در مقابل کراتین: تفاوت چیست؟

درمان‌های بوتاکس و کراتین مو دو مورد از متداول ترین روش‌های درمانی است که در سالن‌ها برای کسانی که به دنبال موهای صاف هستند استفاده می‌شود. با این حال، در حالی که هر دو نتایج مشابهی دارند (مانند از بین بردن موخوره و تقویت درخشش)، برخی از عوامل اصلی وجود دارد که این دو را از یکدیگر متمایز می‌کند.

بوتاکس مو یک روش غیرشیمیایی و نرم کننده عمیق است که سطح مو را پوشانده و شکافهای آن را پر می‌کند و منگنز را از بین می‌برد. در همین حال، درمان‌های کراتین یک فرآیند صاف سازی شیمیایی (معمولاً حاوی فرمالدئید) است که با موخوره نیز مقابله می‌کند، اما در اصلاح صحیح تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوانب مثبت و منفی هر یک از این موارد را بخوانید و دریابید که کدام روش درمانی برای شما و موهای شما مناسب است.

خرید محصولات مراقبت از مو

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو یک درمان مو است که برای از بین بردن موخوره طراحی شده است، زیرا باعث صاف شدن و “برگشت زمان” ساعت مو می‌شود. اگر می‌خواهید از استفاده بیش از حد مواد شیمیایی خشن بر روی موهای خود خودداری کنید، یک گزینه عالی است، این یک درمان نرم کننده عمیق است که با استفاده از مواد اصلی مانند پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و لیپیدها به بازسازی مو کمک می‌کند. درمان ضد پیری مو با پر کردن هرگونه شکاف در الیاف مو، مانند پر کننده عمل می کند، موهای شما را ابریشمی، براق و جوان تر به نظر می رساند.

به طور معمول، موهای شما با یک شامپو شفاف شسته می‌شود تا کوتیکول‌های موی شما باز شود. پس از آن، درمان بوتاکس مو اعمال می‌شود و حدود ۴۵ دقیقه باقی می‌ماند، قبل از اینکه با یک شامپوی ملایم، کم و بدون سولفات شسته شود، خشک می‌شود و به طور معمول با صاف کننده‌ها مهر و موم می‌شود.

خرید محصولات آرایشی

درمان کراتینه چیست؟

درمان کراتینه (که به آن پارچه برزیلی نیز گفته می‌شود) یک درمان شیمیایی است که موها را صاف می‌کند و از حالت موخوره خلاص می‌شود. بسیاری از درمان‌های کراتینه شامل ماده شیمیایی فرمالدئید است که می‌تواند بوی نسبتاً ناخوشایندی ایجاد کند و گاهی اوقات باعث تحریک کسانی که پوست حساس دارند، شود. با این وجود گزینه‌های بدون فرمالدئید نیز که کمتر مضر هستند، در دسترس هستند. این روش درمانی پس از شستشو با موهای مرطوب انجام می‌شود، سپس خشک می‌شود و در قسمت‌هایی صاف می‌شود تا محصول فعال شود، قبل از این که آن را بشویید و دوباره مرتب کنید، پس از آن موهای صاف خواهید داشت.

دیگر تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو در میزان ماندگاری است. ماندگاری کراتین مو تا 6 ماه است ولی ماندگاری بوتاکس مو حداکثر 4 ماه است. کراتینه صافی مو برای کسانی که موهای بسیار وز، مجعد و فر دارند مناسب است تا آنها را صاف و لخت کند و هیچ گونه خاصیت درمانی ندارد. فرق کراتینه مو و بوتاکس مو در ترکیباتی است که استفاده می‌شود. اگر قصد دارید موها را صاف کنید کراتینه انتخاب بهتری است.