بریتانیا و نیوزلند استفاده از تیک‌تاک در گوشی‌های دولتی را به دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کردند

شبکه‌اجتماعی چینی تیک تاک با مشکلات زیادی در سراسر جهان روبرو شده است، زیرا دولت‌های بریتانیا و نیوزلند نیز اعلام کردند که قصد دارند استفاده از این برنامه را روی تلفن‌های دولتی به دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کنند. این موضوع در حالی اعلام شده که مجلس نمایندگان ایالات متحده از «شو زی چو»، مدیرعامل TikTok درخواست کرده تا هفته آینده به سؤالاتی در مورد تلاش‌های این برنامه برای محافظت از کودکان در برابر محتواهای نامناسب پاسخ دهد.

تیک تاک به این دلیل که اطلاعات کاربران خود را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد و این امر منافع امنیتی غرب را تضعیف می‌کند، در چند وقت گذشته تحت نظارت موشکافانه و دقیقی قرار گرفته است.

طبق گزارش رویترز، «الیور داودن»، وزیر دفتر کابینه بریتانیا در بیانیه‌ای گفت:

«امنیت اطلاعات حساس دولتی باید در درجه اول قرار داشته باشد، بنابراین امروز این برنامه را در دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کنیم. استفاده از سایر برنامه‌هایی که داده‌ها را استخراج می‌کنند نیز تحت بررسی قرار می‌گیرد.»

شبکه اجتماعی چینی

ممنوعیت تیک تاک در نیوزلند

در نیوزلند نیز، تیک‌تاک در تمام دستگاه‌هایی که به شبکه پارلمان دسترسی دارند تا پایان ماه مارس ممنوع خواهد شد. «رافائل گونزالس-مونترو»، مدیر اجرایی سرویس پارلمانی، در ایمیلی به رویترز اعلام کرد که این تصمیم پس از مشورت با کارشناسان امنیت سایبری و بحث‌های داخلی دولت و سایر کشورها اتخاذ شده است.

ایالات متحده، کانادا، بلژیک و کمیسیون اروپا قبلاً این برنامه را از دستگاه‌های رسمی خود ممنوع کرده بودند.

در همین حال، مدیرعامل تیک تاک به‌زودی برای اولین بار در مقابل کنگره حاضر خواهد شد و در تاریخ 23 مارس (3 فروردین 1402) قرار است در برابر کمیته انرژی و بازرگانی مجلس شهادت بدهد. «کتی مک‌موریس راجرز»، رئیس کمیته، به رویترز اعلام کرد که قانونگذاران «باید بدانند که این شرکت چه اقداماتی انجام می‌دهد تا فرزندان ما را از آسیب‌های آنلاین و آفلاین ایمن نگه دارد».

روز گذشته نیز در گزارش دیگری گفته شده بود که ایالات متحده در تلاش است تا ByteDance را به فروش تیک تاک مجبور کند.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو