اولین اطلاعات از هایما P6‌؛ کراس‌اوور سه سیلندر ایران خودرو برای سال 1402

به‌تازگی تصاویری از جولان هایما P6 در خیابان‌های کشور در فضای آنلاین منتشر شده است. ظاهراً ایران خودرو درحال آزمایش این کراس‌اوور جذاب است و می‌خواهد به‌زودی آن را به سبد محصولات خود اضافه کند. جالب آنکه این خودروی چینی از نوع هیبریدی است و با موتوری سه سیلندر که تنها 1.2 لیتر حجم دارد، عملکرد نسبتاً مناسبی را ارائه می‌دهد.

مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو

هایما P6 در بخش جلو شامل یک جلوپنجره بزرگ می‌شود که لوگوی هایما در وسط آن به‌چشم می‌خورد. این جلوپنجره چندضلعی از طرفین به چراغ‌های جلو متصل شده است که به‌سبب گرافیک داخلی LEDها می‌توان گفت از طراحی به‌روز و مدرنی برخوردارند. هایمای جدید به‌سبب چراغ‌های باریک و کشیده و جلوپنجره بزرگ، ظاهری چابک و تهاجمی به خود گرفته است و طراحی لیفت‌بک در بخش عقب نیز بدون‌شک نظر رانندگان جوان را به خود جلب می‌کند.

مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو

این ماشین دارای ۴۴۱۸ میلی‌متر طول، ۱۸۲۳ میلی‌متر عرض و ۱۶۳۰ میلی‌متر ارتفاع است و فاصله بین دو محور چرخ‌های آن به ۲۶۳۰ میلی‌متر می‌رسد. بنابراین کابین جادار و بزرگ نیز یکی دیگر از مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو در‌نظر گرفته می‌شود.

مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو

در زیر کاپوت کراس‌اوور مونتاژی جدید، یک پیشرانه هیبریدی 1.2 لیتری قرار گرفته است که شامل ۳ سیلندر ۱۲ سوپاپ می‌شود و از فناوری توربوشارژ بهره می‌گیرد. سیستم هیبریدی نیز به باتری 7 کیلووات‌ساعتی مجهز است. پیشرانه هایما P6 می‌تواند ۱۴۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این قدرت از طریق گیربکس ۷‌سرعته DCT به چرخ‌های جلو وارد و موجب حرکت خودرو می‌شود. حدود ۷ ثانیه طول می‌کشد تا ماشین از حالت سکون به شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو
تصویر منتشره‌شده از هایما P6‌ ایران خودرو در جاده‌های کشورمان

از دیگر مشخصات هایما P6‌ ایران خودرو می‌توان به رینگ‌های آلومینیومی استاندارد ۱۷ اینچی و همین‌طور ترمزهای دیسکی روی چرخ‌های جلو و عقب ماشین اشاره کرد. طبق گزارش‌های مختلف، این خودرو در سال آینده به‌صورت مونتاژی و یا وارداتی روانه بازار کشور خواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو