اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی به‌زودی به گوشی‌های برندهای دیگر راه پیدا می‌کند

سامسونگ امسال پس از سال‌ها تصمیم گرفت در پرچمدارهایش به‌طور کامل از تراشه کوالکام استفاده کند و این چیپ نسخه مخصوص اسنپدراگون 8 نسل 2 بود. این تراشه که با نام اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی شناخته می‌شود، فرکانس بالاتری نسبت به نسخه استاندارد دارد. حالا گفته شده است که این تراشه در اختیار سایر سازندگان محصولات اندرویدی هم قرار می‌گیرد.

یکی از منابع دنیای فناوری به نام Digital Chat Station مدعی شده است که انحصار سامسونگ برای این تراشه شکسته می‌شود و به‌زودی شرکت‌های دیگر هم می‌توانند از آن در محصولاتشان استفاده کنند.

اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی به‌زودی به گوشی‌های برندهای دیگر راه پیدا می‌کند

این منبع به استفاده از این چیپ توسط شرکت‌های چینی اشاره کرده، اما نام این شرکت‌ها را نگفته است. علاوه‌براین، نمی‌دانیم این تراشه با چه نامی از راه می‌رسد. شاید کوالکام آن را با نام اسنپدراگون 8 پلاس نسل 2 دوباره معرفی کند و آن را در اختیار شرکت‌هایی مانند ایسوس، وان‌پلاس و شیائومی قرار دهد.

این احتمال وجود دارد که در نیمه دوم سال جاری میلادی نسخه جدید گوشی‌های راگ‌فون ایسوس، گوشی سری T وان‌پلاس و همچنین شیائومی 13T پرو با این چیپ از راه برسند.

اسنپدراگون 8 نسل 2 مخصوص گلکسی از CPU و GPU با فرکانس بالاتر نسبت به نسخه استاندارد بهره می‌برد. فرکانس هسته اصلی این چیپ به‌جای 3.2 گیگاهرتز، به 3.36 گیگاهرتز می‌رسد. همچنین فرکانس GPU آن از 680 مگاهرتز به 719 مگاهرتز افزایش یافته است.

اگرچه این تراشه عملکرد بالاتری نسبت به نسخه استانداردش دارد، اما با تفاوتی مانند پیشرفت اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 نسبت به اسنپدراگون 8 نسل 1 روبه‌رو نیستیم. اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 نسبت به نسخه استاندارد خود تا 10 درصد عملکرد پردازشی و گرافیکی بهتری دارد و همچنین بهره‌وری انرژی‌اش بهبود 15 تا 30 درصدی را تجربه کرده است. بنابراین هنوز نمی‌دانیم کوالکام دقیقاً چه برنامه‌ای برای چیپ اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی دارد.

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو