استارتاپ «دال»، راهکاری رایگان برای افزایش آگاهی از خدمات صنعت بیمه

مرکز مشاوره تلفنی 1690 به عنوان بخش اصلی خدمات دال، از اوایل تیر ماه با شماره 1690 پوششی سراسری در کشور خواهد داشت. خدمات این مرکز تماس به طور تلفنی، 24 ساعته و رایگان خواهد بود.

نشست خبری «دال» صبح امروز در ساختمان اصلی این مجموعه برگزار شد. در این نشست خبری اعلام شد که «دال» محصولی مبتنی بر ارائه مشاوره بیمه‌ای و در راستای بالا بردن دانش عمومی از صنعت بیمه، به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه است.

مناسب‌سازی محصولات بیمه‌ای و در نهایت فروش این محصولات به مصرف کننده هدف نهایی دال است. دال بر اساس برنامه‌ای که تدوین کرده سعی دارد نفوذ بیمه را به سطوح و شاخه‌های مختلف بیمه از جمله بیمه آتش‌سوزی، عمر و … گسترش دهد. این سامانه در حال حاضر به شکل پایلوت برای کارکنان گروه «انتخاب» فعال شده و یک ماه بعد لانچ عمومی خواهد شد.

استارتاپ «دال»، راهکاری رایگان برای افزایش آگاهی از خدمات صنعت بیمه

همچنین تمرکز «دال» آموزش عمومی و شفافیت درباره جزئیات صنعت بیمه است. مدیران دال در نشست خبری رونمایی از این محصولف بخش اصلی جریان فعالیت این استارتاپ را مرکز تماس دال عنوان کردند.

مرکز تماس دال به عنوان بخش اصلی خدمات دال، از یک ماه آینده با شماره 1690 پوششی سراسری در کشور خواهد داشت. بعد از ارائه عمومی خدمات در این مرکز، خدمات آن به طور تلفنی، 24 ساعته و رایگان ارائه خواهد شد.

تلاش دال برای افزایش ضریب نفوذ بیمه

«ندا اصلاحی»، مدیر محصول «دال» در پاسخ به پرسش آقا خسرو مبنی بر اینکه آیا با وجود مشکلات صنعت اینشورتک، دال قصد دارد به این حوزه هم ورود کند، گفت: «ساختار و زیرساخت اصلی دال مبتنی بر بیمه است. دال هم اگرچه قصد توسعه و شفاف‌سازی جریان آموزش درباره بیمه را دارد، اما خود را جدا از این صنعت نمی‌داند و امکان ورود به حوزه‌های ارائه مستقیم خدمات بیمه هم وجود دارد.»

استارتاپ «دال»، راهکاری رایگان برای افزایش آگاهی از خدمات صنعت بیمه

اصلاحی با توضیح درباره استقبال کم جامعه از خرید آنلاین بیمه به عدم دانش کافی جامعه در این حوزه اشاره کرد و گفت: «استفاده از بعضی حوزه‌های تکنولوژی نیازمند دانش درمورد آن حوزه است که استفاده از بیمه‌های آنلاین هم در همین گروه قرار دارد. حوزه‌هایی مثل بورس، بانک و بیمه که به حوزه مالی هم مرتبط هستند، نیازمند دانش، سواد و آگاهی است.»

مدیر محصول «دال» دلیل شکل‌گیری این استارتاپ را شناخت درباره حوزه بیمه و کشف نیازهای جامعه ایرانی درباره صنعت بیمه از سوی مدیران این مجموعه عنوان کرد.

اصلاحی با اشاره به پارامتر ضریب نفوذ در صنعت بیمه، گفت: «ضریب نفوذ بیمه در کشورهای مختلف عدد متفاوتی است. این ضریب در ایران هم نسبت به ضریب جهانی و هم نسبت به کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است. متوسط ضریب نفوذ جهانی 7 تا 7.5 است که در ایران این عدد تقریبا 1.4 است. پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران هم به معنی آن است که ایرانی‌ها کم‌تر بیمه می‌خرند.»

به گفته او در علوم اقتصادی و علوم مالی از ضریب نفوذ بیمه به عنوان یکی از پارامترهای رفاه استفاده می‌شود.

اصلاحی با توضیح درباره دلیلی که ایرانی‌ها کم بیمه می‌خرند، گفت: «عدم آگاهی درباره بیمه دلیل اصلی خرید کم آن توسط شهروندان ایرانی است. دال هم در نظر دارد تا میزان آگاهی جامعه درباره جزئیات خدمات و پوشش‌های بیمه را افزایش دهد.»

عدم آگاهی دلیل اصلی استفاده محدود از بیمه

مدیر محصول دال با اشاره به پژوهش‌ها و تحلیلی که درباره وضعیت بازار بیمه ایران انجام شده، گفت: «بر اساس پژوهش‌ها و کشف دلایل پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران، شیوه ارائه محصولات بیمه‌ای و عدم وجود تنوع محصولات بیمه‌ای از دلایل اصلی خرید کم بیمه توسط افراد است.»

عدم آگاهی درباره نیاز به پوشش‌های بیمه و چگونگی خرید بیمه با کمترین هزینه از دلایلی است که به باور اصلاحی مصرف کننده‌های ایرانی کمتر به سراغ استفاده از تنوع بیمه‌‌ها می‌روند و حالا «دال» قصد دارد گره عدم آگاهی و دانش مناسب درباره تنوع محصولات بیمه‌ای را از بین ببرد.

اصلاحی در بخشی از توضیحات خود با تاکید بر اینکه نبود آگاهی و دانش در نهایت منجر به زیان تمام ذینفعان از مصرف کننده تا فروشنده خواهد شد، گفت: «تمرکز دال حرکت به سمتی است که با افزایش آگاهی تمام ذینفعان سود و بهره‌وری مناسب را از این صنعت تجربه کنند.»

«علیرضا جزایری»، هم بنیان‌گذار دال با اشاره به اینکه استارتاپ دال به دنبال دلایل انتخاب افراد است، گفت: «در سامانه دال دلایلی که یک کاربر برای انتخاب بیمه نیاز دارد به او ارائه می‌شود. برای مثال یکی از دلایل انتخاب یک بیمه قیمت آن است که در سامانه درباره آن توضیح داده می‌شود.»

جزایری درباره همچنین گفت: «کاربران با ارائه مشخصاتی پیرامون محل زندگی، هزینه مورد نظر و مواردی از این دست بهترین و مناسب‌ترین سرویس ممکن را به عنوان پیشنهاد دریافت می‌کنند.

دسترسی گسترده به اطلاعات

«علیرضا جزایری»، هم‌بنیان‌گذار  دال نیز به توضیح درباره دلایل شروع به کار این استارتاپ پرداخت و گفت: «سامانه دال دلایل چرایی انتحاب یک نوع بیمه را برای کاربر شفاف می‌کند.»

استارتاپ «دال»، راهکاری رایگان برای افزایش آگاهی از خدمات صنعت بیمه

جزایری همچنین تاکید کرد: «محاسبه و تحلیل قیمت‌های مختلف سرویس‌های بیمه در دال منجر به امکان تحلیل بالای این سامانه خواهد شد.»

هم‌بنیان‌گذار دال ذر ادامه گفت: «پلتفرم مقایسه‌ای دال یکی از بهترین هسته‌های پرداشی است. علاوه بر آن مجوزهای لازم هم به طور مناسبی پیگیری شده و امکان ارائه مجوزهای بیمه آنلاین نیز توسط دال وجود دارد.»

سامانه‌هایی برای نفوذ و امنیت بیشتر

جزایری به اتصال سامانه دال به سامانه سنهاب نیز اشاره کرد و گفت: «در استفاده از سامانه سنهاب افراد با وارد کردن کد ملی و پلاک خود، اطلاعات مناسبی که در مشاوره نیاز است را در اختیار دال قرار می‌دهند.»

هم‌بنیان گذار دال در ادامه توضیحات خود، گفت: «دال مجوز افتا را هم نزدیک به 6 ماه است که دریافت کرده است. موارد امنیتی هم به طور بسیار بالایی رعایت شده و دال پاسدار جریان امنیتی کاربران خود به طور کامل است.»

او درباره زیرساخت و معماری پلتفرم آنلاین دال گفت: «ساختار دال بر اساس مقیاس پذیری و عدم حضور فیزیکی نیروی انسانی تدوین شده. بر این اساس پرسنل به شکل دورکاری و بدون حضور در مرکز اصلی امکان دسترسی به اطلاعات مورد نیز را از طریق سامانه دارند.»

جزایری در این بخش از توضیحات خود بر امنیت بسیار بالای این لایه نیز تاکید کرد.

هم‌بنیان گذار دال به ساختار بازدید ویدیویی در سامانه دال نیز اشاره کرد و گفت: «دال این امکان را دارد که تمامی بازدید بیمه بدنه را به شکل انلاین انجام دهد و از سامانه‌های دیگر هم برای جلوگیری از تقلب استفاده می‌کند. این پروسه در یک فاصله زمانی 10 دقیقه‌ای انجام می‌شود.»

جزایری همچنین در بخش پایانی توضیحات خود، گفت: «تمرکز و توجه اصلی دال بر توسعه زیرساخت مرکز تماس است. این مرکز تماس در حال توسعه نهایی است و تا یک ماه آینده لانچ عمومی خواهد شد.»

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو