تکلیف دارایی های مردم در صرافی کریپتولند

آخرین اخبار از تعیین تکلیف دارایی های مردم در صرافی کریپتولند

آخرین خبر 3 شهریور 1401

سینا استوی با انتشار فایل صوتی 10 دقیقه ای مدعی شد که 270 میلیارد تومان پوا نقد در بانک هست که برای تسویه 24500 نفر از 25000 نفر مالباخته کافی است و با پانصد نفر باقی مانده که موجودی بیشتر از 100 میلیون تومان دارند خودش در چند ماه تسویه حساب میکند. و دلیل عدم پرداخت پول مردم را در کم کاری مسئولین و نفوذ برخی افراد دانست. صحت این مطالب به خود سینا استوی بر میگردد

مقدمه

حدود 15 ماه از بسته شدن مدیرعامل صرافی کریپتولند و بلوکه شدن دارایی های مردم در این صرافی میگذرد. برخوردی قضایی و امنیتی با هدف صیانت از اموال مردم بنظر میرسید. اما اقدامات بعدی که توسط نهادهای ذیربط صورت گرفت احساس متفاوتی و حس اشتباه و عجله در برخورد با قوی ترین و معروف ترین صرافی ارز دیجیتال ایران را در مالباختگان ایجاد کرد.

چرا که ارز BRG که بنظر دلیل اصلی برخورد قضایی با مدیرعامل صرافی بود توسط سینا استوی پس از آزادی مجددا راه اندازی شد و هیچ مقابله ای با آن نشد بلکه تبلیغات گسترده ای توسط استوی برای این ارز در فضای سایبری صورت گرفت.

دوما چرا سینا استوی آزاد شد؟ چرا اموال استوی برای بازگرداندن به مالباختگان توقیف و به فروش نرسید؟ چرا استوی که بنظر تحت تدابیر امنیتی است کماکان قول باز شدن صرافی را میدهد؟

چرا ارزهای مالباختگان که در کیف پول صرافی هستند به مردم بازگردانده نمیشود؟

برای این سوال دو سناریو وجود دارد 1- استوی به اصلاح خالی فروشی کرده و اساسا ارز دیجیتال واقعی نفروخته! 2- کار صرافی صحیح بوده و ارز دیجیتالی در کار است.

حالت اول در صرافی کریپتولند- استوی خالی فروشی کرده

در این حالت جرم استوی محرز هست و باید محاکمه و به جزای اعمالش برسد و اصولا آزاد بودنش بی معنا است. و این مورد باید شفاف به مردم گفته شود و مالباختگان شخصا یا گروهی شکایتهاشون رو به قوه قضاییه ارائه بدهند.

حالت دوم در صرافی کریپتولند- فروش صرافی صحیح بوده و ارز دیجیتال مردم در کیف های پول صرافی است.

در این حالت نیز کار سختی نیست و طبق روال سال گذشته میبایست افراد کیف های پول جایگزین را برای انتقال دارایی هاشون معرفی میکنند و به مال خود میرسند.

حالت سوم در صرافی کریپتولند- استوی پول مردم را بصورت ریال یا ارز نگه میداشته است.

اگر بصورت ارز بوده که قیمت ارز بیشتر شده و تقریبا ارزهای دیجیتال بعضا تا 90 درصد ارزش شان کم شده و پرداخت پول مردم به سادگی خواهد بود. اگرهم بصورت ریال نگه داشته که بعید است باز هم سناریو بالا صدق میکند و پرداخت مال مردم کار ساده ای است.

حالت چهارم در صرافی کریپتولند- احتمال وجود اکانت های جعلی و شبه پول شویی

یعنی شاید در پایگاه داده صرافی یک سری اکانتها هست که عدد و رقم هایی رو نشان میدهد ولی اساسا این اکانتها صاحب حقیقی ندارند و معلوم نیست خود صرافی دارد با این اکانتها اتفاقاتی را رقم میزند یا افرادی با اطلاعات جعلی داشتند با صرافی کار میکردند. که شناسایی این اکانتها کار سختی است و روند پیشرفت کار را سخت میکند

حالت پنجم تا ان ام هم قابل نوشتن و اعلام در فضای سایر نیست ولی آنچه که مسلم است استوی دارد آزادانه میگردد و پول مردم هم بلوکه است و هر روز در اثر تورم ارزشش کم و کمتر میشود و امیدواریم این برخورد با صرافی برای از بین بردن نقدینگی گزاف بازار و اساسا یک اتفاق حاکمیتی نباشد و مردم قربانی نباشند.

صرافی کریپتولند
صرافی کریپتولند

آخرین اخبار به مرور زمان در این مطلب اضافه خواهد شد.

آخرین بار آقای استوی استوری هایی را در پیج اینستاگرام خود از تبلیغات بی آر جی گذاشته و قبل از آن در همین پیج و کانال تلگرامی از بدی های روزگار و قدرت خودش و بازگشت صرافی و خودش به اوج خبر داده است. البته در این اوضاع امید به موفقیت استوی میتواند راهی برای نجات مالباختگان باشد.

استوی نوید برگشت صرافی با قدرت و شکل دیگر را داده است و عدم برخود جدی با وی مردم را امیدوار نگاه داشته است.

1401/07/08

استوی در پیج تلگرامی خودش التماس تفکر کرده و خودش رو یک قربانی مثل بقیه معرفی کرد و این سوال رو مطرح کرد

“چرا هرکس که در حال رشد و موفقیت است با گیوتینی که در ارتفاع خاصی قرارگرفته است برخورد میکند و گردن اورا قطع میکنند!؟ با اتهام های مختلف…”

اما ما از آقای استوی میخواهیم برای حرف های خودش دلایل مستند بیاره،درخواست ها و لیست های خودش رو منتظر کنه، ببینیم دقیقا از بازپرسی محترم چی خواسته، بنظرم ایشون داره در مقابل قوه قضاییه فرار رو به جلو میکنه و میخواد خودش رو قربانی جلو بده، بهرحال بخشی از مردم این کشور دچار مشکل هستند و انتظار حل مشکل رو داریم

…بهرحال قضاوت رو میسپاریم به اهلش

 

دنبال چی میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو

فال هفته pmc

فال این هفته پی ام سی

آخرین مطالب

Facebook
Email
WhatsApp
Pinterest
Twitter
Pinterest

مطالب مناسب سلیقه شما از نظر آقا خسرو

پاسخ شما به دیدگاه

اگر این مطلب چیزی که میخواهی نبود و هنوز هم

دنبال چی میگردی؟

دنبال مطلب دیگری میگردی؟

ثبت سفارش اختصاصی آقا خسرو برات پیدا میکنه
ویژه آقا خسرو